• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-5884-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

خراسان شمالی از نبود راهنمایان تورهای گردشگری با تجربه در مضیقه است

مدیر آژانس مسافرتی و گردشگری می سی نو در بجنورد گفت: خراسان شمالی از نبود راهنمایان تورهای گردشگری با تجربه در مضیقه است.

پیام مهنانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی افزود: آژانس های گردشگری خراسان شمالی برای اینکه بتوانند به راحتی به گردشگران خارجی خدمات ارائه دهند از راهنمایان خوبی برخوردار نیستند به همین علت مجبور هستند تا از ظرفیت استان هایی همچون تهران بهره گیرند.

وی با اشاره به اینکه پیشنهاد استفاده از مشاوران به منظور تسهیل در امر بازاریابی و همچنین آموزش راهنمایان تور ارائه شده است، ادامه داد: با تربیت صحیح نیروهای انسانی، بسیاری از مشکلات آژانس های گردشگری در این استان مرتفع خواهد شد.

مهنانی در پاسخ به این سوال که مطالب ارائه شده از سوی برخی از راهنمایان تور غیر تخصصی است؟ اظهار کرد: تعداد زیادی از راهنمایان تور به افراد شرکت کننده در تور توجه می کنند که آیا مطالب ارائه شده از سوی آن ها مورد توجه قرار می گیرد و یا خیر.

وی تصریح کرد: توجه گردشگران به مطالب ارائه شده از سوی راهنمایان موجب می شود تا این تمایل در آن ها به وجود آید که اطلاعات و مطالب خود را به روز کنند.

مدیر آژانس مسافرتی و گردشگری می سی نو در بجنورد تاکید کرد: اما برای اینکه راهنمایان تور بتوانند خدمات درست را به متقاضیان ارائه دهند همیشه کلاس های آموزشی برای آن ها برگزار می شود و این افراد نیز از برگزاری این کلاس ها استقبال می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اما برای اینکه راهنمایان گردشگری، راهنماهای متخصص و با تجربه شوند زمان زیادی را می طلبد و نباید این انتظار را داشت که یک شخص بعد از دریافت یک دوره آموزشی و یا شش ماه فعالیت در آژانس های گردشگری تبدیل به یک راهنمای خوب و با تجربه شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: