• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4814-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

بیش از یک هزار تصادف در جاده های استان به وقوع پیوسته است

رئیس پلیس راه خراسان شمالی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 665 مورد تصادف در جاده های استان به وقوع پیوسته، گفت: متاسفانه در این تصادفات 120 نفر جان خود را از دست داده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد کاهش داشته است .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علیرضا حسین زاده اظهار داشت: عدم توجه به جلو با 35 درصد، انحراف به چپ با 13 درصد و سرعت غیر مجاز با 20 درصد بیشترین عوامل وقوع تصادفات در سطح جاده های استان است .

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در طول اجرای طرح تابستانه سال جاری نیز 870 مورد تصادف در جاده های استان به وقوع پیوسته است، افزود: متاسفانه در این تصادفات 76 نفر فوت کرده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 18 درصد کاهش داشته است .

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 329 فقره مربوط به موتورسیکلت سواران بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این مورد 38 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته ایم .

حسین زاده همچنین یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 291 هزار و 610 مورد اعمال قانون برای رانندگان متخلف اجرا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12 درصد افزایش داشته است .

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از این تعداد 189 هزار و 643 مورد از تخلفات حادثه ساز بوده است، افزود: این رقم نیز نسبت به مدت مشابه نشانگر افزایش 22 درصدی است .

رئیس پلیس راه استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و 665 مورد تصادف در جاده های استان به وقوع پیوسته است، گفت: متاسفانه در این تصادفات تعداد 120 نفر جان خود را از دست داده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد کاهش داشته است .

وی در پایان افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون با اجرای طرح های مختلف یک هزار و 538 دستگاه خودرو و موتورسیکلت توقیف و روانه پارکینگ شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: