• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11714-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بهره‌مندی 5550مددجوی خراسان‌شمالی از دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: در ۹ ماهه امسال، پنج هزار و ۵۵۰ مددجوی استان برای ایجاد اشتغال پایداراز دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای بهره‌مند شدند .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، علی‌رضا مرادی با بیان اینکه ۹۸ درصد از برنامه‌های هدف‌گذاری شده آموزش فنی و حرفه‌ای مددجویان در ۹ ماهه امسال محقق شده است، یادآور شد: برنامه هدف‌گذاری شده سال جاری در حوزه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، شش هزار نفر بود که پنج هزار ۵۴۹ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از این دوره‌ها بهره‌مند شدند .

  وی با تأکید بر اینکه اجرای این دوره‌ها نقش بسزایی در توانمندسازی مهارتی مددجویان شهری و ازجمله روستاییان دارد، بیان کرد: توانمندسازی روستاییان از طریق شرکت در این دوره‌های آموزشی، ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی خانوارهای مددجوی روستایی را به دنبال داشته است .

  معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان شمالی بااشاره به اینکه این دوره‌ها تأثیر بسزایی در توانمندسازی مهارتی مددجویان جوان نیز داشته است،عنوان کرد: هم‌اکنون مددجویان تحصیل‌کرده این نهاد نیز پس از گذراندن دوره‌های آموزشی از بسته‌های حمایتی کمیته امداد خراسان شمالی ازجمله تسهیلات اشتغال بهره‌مند می‌شوند .

مرادی گفت: آموزش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، توانسته با ارائه شیوه‌های نوین اقتصادی، جایگزین بخش‌های سنتی شود و میزان تولید را افزایش دهد .

وی بابیان اینکه طی ۹ ماهه امسال ۸۴۶ مددجوی روستایی پس از گذران دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای صاحب شغل شدند، یادآور شد: درهمین مدت 182 میلیارد ریال به مددجویان روستایی تسهیلات اشتغال قرض‌الحسنه پرداخت‌شده است .

 


انتهای پیام