• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7584-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

اجرای طرح چتر وای فای عمومی در خراسان شمالی

مدیر عامل شرکت مخابرات خراسان شمالی گفت: امسال طی تفاهم نامه با شهرداری طرح چتر وای فای عمومی به منظور استفاده همه مردم ازاینترنت پرسرعت ، مطمئن وایمن درمکان های عمومی اجرا می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علیرضا هاشمی در جمع خبرنگاران افزود: این طرح درپارک، سینما، فرودگاه، بیمارستان و مکان های پر تردد اجرا خواهد شد که سرعت اینترنت حداقل ۳۰ برابر نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت.                                                                  

وی در ادامه از تجهیز مراکز بهداشتی استان به اینترنت پرسرعت خبرداد و اظهار کرد: طی مذاکره و انعقاد تفاهم با دانشگاه علوم پزشکی استان، خراسان‌شمالی جزء محدود استان‌هایی بوده که همه مراکز بهداشتی شهری و روستایی با ارائه اینترنت پرسرعت به شبکه بهداشت متصل می شود.

وی با بیان اینکه در فاز نخست۷۲۰ نقطه و در فاز دوم نیز۲۰۰ نقطه و در بخش آخر نیز همه مراکزی که امکان مخابراتی فراهم شده به اینترنت پرسرعت مجهز می شوند، ادامه داد: با توجه به اظهارات علوم پزشکی با اجرای این طرح زمینه رشد سلامت مادران و نوزادان درحال تولد افزایش پیدا می‌کند.

هاشمی در ادامه گفت: طی سال گذشته شرایط استان از نظر تقویت زیرساخت مخابراتی عملکرد خوبی داشت که ۳۵۰ پروژه با هزینه بالغ بر ۶۵۰ میلیارد ریال انجام شد و۲۰ هزار مشترک در تلفن همراه و ثابت به مجموع مشترکین خراسان‌شمالی افزوده شد.

 

وی عنوان کرد: خراسان‌شمالی سال گذشته رتبه اول را در بهینه سازی شبکه موبایل کشور در بین ۳۱ استان کسب کرد و در گزارش ارزیابی مالی ، فنی وعملکردی استان ها سود تحقق یافته استان در کشور رتبه پنجم را داشت که این رتبه بیانگر مدیرت منسجم و هزینه درآمدی استان در کشور است.


انتهای پیام