• سه شنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-5184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

افزایش 10 درصدی میزان مصرف برق در خراسان شمالی/احتمال بروز خاموشی در استان

مدیر مدیریت مصرف برق شرکت برق خراسان شمالی گفت: با شروع فصل گرما میزان مصرف برق در این استان حداقل شش تا 10 درصد افزایش یافت.

محمد صدقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: علت اصلی افزایش مصرف استفاده از سیستم های سرمایشی است.

وی ادامه داد: اگر میزان مصرف برق طی روزهای آتی افزایش یابد به منظور کنترل در مصرف مجبور به خاموشی در برخی از ساعات روز خواهیم شد.

صدقی با اشاره اینکه پیش بینی می شود میزان مصرف برق در خراسان شمالی در روزهای آینده با گرم تر شدن هوا بیشتر شود، اظهار کرد: طی سال های گذشته با خاموشی برق مواجه نبودیم و شهروندان در تابستان سال جاری نیز برای اینکه با این مشکل مواجه نشوند مدیریت مصرف را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر صرفه جویی در مصرف برق توسط شهروندان طرح های دیگری نیز برای کنترل مصرف اجرایی خواهد شد، توضیح داد: به عنوان مثال یکی از طرح های پیشنهادی این است که کارکنان دولتی یک ساعت زودتر، آغاز بکار داشته باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: طی سال گذشته برای اینکه امر کنترل مصرف برق انجام شود تخفیفات خوبی شامل حاضر کشاورزانی که به مدت چهار ساعت برق ابزار کاری خود را قطع کردند شد که کشاورزان زیادی نیز از این طرح استقبال کردند و  این طرح در سال جاری نیز اجرایی خواهد شد.


انتهای پیام