• پنجشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-1187-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی مطرح کرد:

مخاطب مداری و بومی گرایی از مولفه های اساسی استقلال رسانه های استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، مخاطب مداری و بومی گرایی را از مولفه اساسی به منظور عدم وابستگی اصحاب رسانه به ادارات و نهادهای دولتی دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی؛ حسین فرخنده در نشست هم اندیشی با مدیران رسانه های استان ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت استاد شاهد شاعر، نویسنده و روزنامه نگار استان اظهار کرد: استاد شاهد منشاء خدمات فراوانی در حوزه فرهنگ و هنر و یک الگوی خوب برای کار در عرصه مطبوعاتی و رسانه ای بود که مسئولیت شناسی و حفظ استقلال  در کار از ویژگی های بارز این شخصیت فرهنگی و هنری بود.

وی اضافه کرد: امید، نشاط و سرزندگی روز افزون از ویژگی های کاری استاد شاهد بود و هر چقدر عمر بر ایشان می گذشت عشق و علاقه اش به کار و فعالیت در حوزه های فرهنگی و هنری بیشتر می شد.

فرخنده با اشاره به اینکه می بایست نگاهمان به مسائل مطبوعاتی نگاه جامعی باشد، افزود: ایجاد فضای گفتگو و همفکری و فضای زیست رسانه ای آرام و پویا و افزایش قدرت رسانه ای استان می تواند محصول اینگونه هم اندیشی ها باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی، توجه به آموزش در حوزه رسانه و خبر را در استان یک رکن اساسی و تاثیر گذار دانست و گفت: دانایی و آموزش ثروت آفرین است که در این راستا می بایست بسته آموزشی را تدوین و جایگاه خبرنگار را به خوبی معرفی کنیم.

حسین فرخنده، با اشاره به اینکه می بایست بسته رفاهی و حمایتی از خبرنگاران را مشخص کنیم، اظهار کرد: می بایست در مناسبت هایی همانند روز خبرنگار شأن و جایگاه خبرنگاران به خوبی حفظ شود.

وی با بیان اینکه رسانه نقش بسیار مهمی در تعریف جایگاه افراد دارد، تصریح کرد: در این راستا صدا و سیما نقش بسزایی خواهد داشت و هر چقدر بتوانیم از مشارکت خبرنگاران و اصحاب رسانه در فعالیت ها بهره ببریم در رسیدن به اهداف سازمانی موفق تر خواهیم بود.  

فرخنده، تشکیل سه کارگروه آموزش و پژوهش، تقویت و توسعه رسانه های استان و کارگروه رفاهی را ذیل برگزاری هم اندیشی مدیران رسانه های استان ثمربخش خواند.

در ادامه این هم اندیشی، دبیران سه کارگروه آموزش و پژوهش، تقویت و توسعه رسانه های استان و کارگروه رفاهی که ذیل هم اندیشی مدیران رسان های استان برگزار شد، به ارائه گزارشی از کارگروه های برگزار شده و موارد مطرح شده در این کارگروه ها پرداختند.


انتهای پیام