• یکشنبه ۱۷ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2687-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان شمالی:

ادبیات کودک نتوانسته ذائقه کودکانمان را ارضاء کند

رئیس کانون پرورش فکری کودک و نوجوان خراسان شمالی گفت: ادبیات کودک و نوجوان نتوانسته ذائقه کودکانمان را ارضاء کند.

منیر صادقی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، افزود: پرداختن به حوزه ادبیات کودک و نوجوان در کشور دیرتر از سایر کشورها آغاز شده است و کشور ما در مقایسه با دنیا در پرداختن به مباحث محتوا و مشکل هایی که در ادبیات کودک وجود دارد، عقب تر است.

وی ادامه داد: اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی گام هایی در این حوزه برداشته شد اما کافی نبوده است.

صادقی اظهار کرد: در حال حاضر توجه بچه ها به سوی مطالب ترجمه شده بیشتر است و این امر نشان می دهد که ادبیات کودک و نوجوان ما نتوانسته ذائقه کودک و نوجوانان ما را ارضاء کند.

وی تصریح کرد: هم اکنون با توجه به پشرفت علمی، وجود فضاهای مجازی مختلف، و افزایش قوه تخلیل بچه، ذائقه های آن ها نسبت به کودکان گذشته تغییرات بسیاری کرده در نتیجه باید کتاب های خوب و مملو از محتوا تولید کنیم تا بتوانیم به نیازهای آن ها پاسخ دهیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: نویسندگان و شاعران ما باید به سوی تولید ادبیات جذاب که گره افکنی بیشتری در آن ها وجود داشته باشد، پیش روند.

وی خاطرنشان کرد: ادبیات کودک و نوجوان ما باید هیجان زیادی داشته باشد این درحالیست که کمتر به این موضوع پرداخته شده است.

وی تصریح کرد: دیگر نمی توان در ادبیات به صورت مستقیم به کودکان امر و نهی کرد که انجام این کار خوب است و انجام کار دیگری بد. ادبیات مستقیم دیگر پاسخ گو نیست و باید به سمت تولید محتواهای هنرمندانه و ظریف در پوشش های مختلف پیش رفت.


انتهای پیام