• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-6184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کم آبی موجب استقبال مردم گوینک خراسان شمالی از طرح مشاغل خانگی جهاددانشگاهی شده است

عضو شورای اسلامی روستای گوینک در بخش مرزی راز و جرگلان خراسان شمالی گفت: کم آبی موجب استقبال مردم این منطقه از طرح مشاغل خانگی شده است.

محمدحسین آبی، در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی با اشاره به مراجعه جهاددانشگاهی به اهالی این روستا برای طرح مشاغل خانگی اظهار کرد: عمده اهالی این روستا به کشاورزی و دامپروری اشتغال دارند که کم آبی موجب بروز مشکل برای آنان شده است.

وی افزود: در پی این مشکل مردم دنبال شغلی هستند که به آب نیاز نداشته باشد بنابراین از طرح مشاغل خانگی جهاددانشگاهی استقبال کردند.

وی ادامه داد: مردم این منطقه از مشاغل گلیم بافی، پرورش زنبور عسل و پرورش گل محمدی استقبال کردند و به اشتغال امید دارند.

آبی افزود: این روستا ۱۳۵ خانوار دارد که اکثرا کشاورز و دامدار هستند و با توجه به مشکلات کم آبی به اشتغالزایی جدید نیاز دارند که امید است طرح های دولت در این زمینه اجرایی شود.

الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی توسط جهاد دانشگاهی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف استاندار‌سازی‏ محصولات، ایجاد برند ملی و فروش و اتصال به بازار محصولات خانگی در استان‌های (خراسان رضوی، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی، ایلام) به صورت پایلوت در حال اجراست.

داشتن حداقل سن 18 سال، ساکن استان محل ثبت نام بودن و عدم اشتغال و تحت پوشش نبودن بیمه کاری از شرایط ثبت نام در این طرح است.

از متقاضیان  را‌ه اندازی مشاغل خانگی دعوت می‌شود پس از مطالعه دقیق مشاغل اولویت دار مورد نیاز در استان و اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان راه‌اندازی مشاغل خانگی نسبت به ثبت نام در سامانه  www.inhb.ir اقدام کنند.


انتهای پیام