• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3187-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جهاددانشگاهی به صورت عمقی در کشور کار می کند

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی گفت: جهاددانشگاهی به صورت عمقی در کشور کار می کند.
به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، حجت الاسلام علی خادمی، در بازدید از جهاددانشگاهی و خبرگزاری های ایسنا و ایکنای این نهاد، اظهار کرد: این نهاد انقلابی در عرصه فرهنگی، پژوهشی و اقتصادی در ایجاد راه‌های برون رفت از مشکلات بسیار مناسب عمل کرده است.
وی با اشاره به فعالیت دو رسانه ایسنا و ایکنا در جهاددانشگاهی، عنوان کرد: از رسانه‌ها انتظار می رود برای بالندگی جامعه قدم‌های بلندی برداشته و به نقادی بپردازند.
خادمی با تاکید بر لزوم انجام نقد منصفانه، یادآورشد: رسانه‌ها با توده مردم سر و کار  دارند و می‌توانند با تکیه بر این قدرت بر اساس نقد منصفانه حرکت کرده و شعاع قدرت خود را توسعه دهد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی را مدیون مردم و دفاع از آن را مدیون آحاد مردم می دانیم، گفت: هنر بزرگ انقلاب اسلامی ورود به دل های آحاد مردم بدون وعده بود اگر چه فلسفه دین این است که اگر دنیای مردم آباد نباشد آخرت آنان نیز آباد نخواهد بود در این راستا باید بیش ازپیش تلاش کنیم تا مشکلات مردم مرتفع شود.
وی با تاکید بر واگذاری امور به مردم ، یادآورشد: تلاش می‌کنیم تا اقدامات لازم با استفاده از ظرفیت مردمی انجام شود.
خادمی خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم تا سازمان تبلیغات اسلامی را بیشتر به سمت مردم سوق داده و از منابع دولتی فاصله بگیریم تا در حوزه فرهنگی با زبان گویا و مبانی منطقی و اصولی کار را پیش ببریم.
وی با اشاره به فعالیت رسانه ای دنیا غرب در شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی، گفت: با توجه به اینکه مقابله با این رسانه‌ها سخت و دارای پیچیدگی‌های فراوانی بوده اما با تکیه بر توده مردم می توانیم در این عرصه شاهد پیشرفت باشیم.
وی یادآورشد: باید اهل قلم و رسانه با بیان صحیح و نقادانه خود میدان را از ضد انقلاب گرفته و بتواند آرمان های انقلاب را گسترش دهد.
خادمی با اشاره به لزوم راه اندازی خدماتی در استان از جمله صنایع تبدیلی گفت: با این اقدامات مهاجرت به شهرها نیزکمتر شده و درهمین راستا آسیب های اجتماعی نیز کاهش می یابد.
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی خاطرنشان کرد: این نهاد در زمینه های پژوهشی و فرهنگی آمادگی لازم برای انجام فعالیت های مشترک را دارد. 
دکتر رضا شاهین فر، رئیس جهاددانشگاهی خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهارکرد: درحال حاضر جهاددانشگاهی در سطح کشور و استان درعرصه آموزشی در دو سطح مقطع دار و کوتاه مدت به فعالیت می پردازد که هم اکنون در خراسان شمالی خدمات آموزشی این نهاد در چهار مرکز و 700 کدرشته با ارائه گواهینامه های معتبر انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه این نهاد از سنین مهد کودک تا بازنشستگی برای افراد دارای دوره های آموزشی بوده، یادآورشد: در حال حاضر بیش از 50 درصد دوره‌های کارکنان دولت در استان توسط جهاددانشگاهی برپا می شود.
شاهین فربا اشاره به لزوم گذراندن دوره های خانواده سلامت برای زوج ها جوان، عنوان کرد: در ابتدا هر زوجی که ازدواج می‌کند باید در دوره‌های آموزشی کسب مهارت های زندگی تحت عنوان «خانواده سالم» جهاددانشگاهی که با مشارکت دادگستری برگزار می‌شود شرکت کند. 
وی با اشاره به وجود پژوهشکده های متعدد جهاددانشگاهی در کشور، افزود: پژوهشکده رویان، گیاهان دارویی، هنر، علوم انسانی و گردشگری جهاددانشگاهی در کشور پشتوانه ای برای انجام فعالیت های این حوزه ها در استان است.
شاهین فر با اشاره به فعالیت مرکز رویان در جهاددانشگاهی، افزود: در حال حاضر رویان جزء پنج مرکز برتر دنیا در مباحث ناباروری بوده که اقدامات بسیار بزرگی در بحث شبیه سازی در آن انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه با استفاده ازظرفیت جهاددانشگاهی کشور در آینده نزدیک کلینیک ناباروری در این منطقه راه اندازی می‌شود، گفت: در راه اندازی کلینیک ناباروری در فاز دوم ساختمان جهاددانشگاهی، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری نیز مشارکت دارند.
وی بر لزوم هم افزایی امکانات دستگاه ها برای توسعه استان و خدمت به مردم تاکید کرد.

انتهای پیام