• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3387-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس دانشگاه پیام نور اسفراین:

خبرنگار آینه خوبی ها، مشکلات و ضعف های جامعه است

رئیس دانشگاه پیام نور اسفراین گفت: خبرنگار آینه خوبی ها ،مشکلات و ضعف های جامعه است. 
عبد الله مفاخری در گفتگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، ضمن تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی و روز خبرنگار اظهار کرد: در سال های اخیر شهر اسفراین با توجه به وجود دانشگاه ها و جذب دانشجویان از سراسر کشور و تبادلات فرهنگی انجام گرفته، رشد بسیار خوبی از لحاظ فرهنگی داشته است که این موضوع نیاز مبرم به خبرگزاری وخبر نگاران فعال را در پی خواهد داشت.
وی رسالت خبرنگار را انتشار اخبار مهم و با ارزش در کم ترین زمان و با کمترین هزینه خواند و افزود: هر چه تعداد خبرنگار فعال بیشتر باشد جامعه روند بهبود بهتری پیدا می کند وبا پی بردن به ضعف ها و مشکلات جامعه در صدد رفع این مشکلات بر می آید که قدم مفیدی برای بهتر شدن جامعه است.
مفاخری در رابطه با افت تعداد دانشجو در سال های اخیر خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور اسفراین ۳هزار و۴۰۰دانشجو در چند سال اخیرداشته است که  اکنون فقط ۱۰۰۰ دانشجو مشغول به تحصیل دارد و تعداد اعضای هیئت علمی هشت نفر است.
وی گفت: یکی از دلایل کاهش دانشجو روند پایین رشد جمعیت در جامعه است و البته با  ایجاد دانشگاه های علمی کاربردی ادارات مختلف تعدادی از دانشجویان جذب این دانشگاها شده ودر نتیجه باعث تقسیم دانشجویان و کاهش تمرکز در دانشگاه شده است.
مفاخری در رابطه با تشویق دانشجویان فعال در دانشگاه بیان کرد: از دانشجویان فعال در حوزه های فرهنگی وعلمی حمایت می کنیم و هر ساله از بودجه سرانه دانشجویی بخشی به این امور اختصاص داده می شود.
وی در پایان عنوان کرد: پیام نور اسفراین روابط اداری خوبی با دانشگاهای سطح شهر دارد که اعم از در اختیار گذاشتن کلاس ها و اجاره ی سوله ی ورزشی است واین همکاری ها ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام