• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4414-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

20 درصد از زوج های خراسان شمالی با مشکل ناباروری مواجه هستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: 10 تا 15 درصد از زوج های این استان با مشکل ناباروری مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، دکتر علی حق بین با حضور در دفتر ایسنا به مناسبت روز خبرنگار ، با اشاره به اینکه میانگین کشوری نیز همانند رقم مذکور است، افزود: در حقیقت در کشور و در این استان به ازای هر 10 ازدواج یک تا دو نفر با مشکل ناباروری مواجه هستند.

وی ادامه داد: این افراد برای حل این مشکل به شهرهایی همچون مشهد، تهران و حتی خارج از کشور سفر می کنند.

حق بین با تاکید بر اینکه راه اندازی مرکز درمان ناباروری در این استان امری ضروری است، اظهار کرد: برای رفع این کمبود طرحی با مشارکت جهاد دانشگاهی واحد خراسان شمالی در حال اجرا هستیم که به زودی این مرکز راه اندازی می شود.

وی با بیان اینکه هزینه ناباروری بالاست و هزینه اسکان در شهرهای دیگر نیز یک رقم سربار بر این هزینه هاست، تصریح کرد: با راه اندازی این مرکز در بجنورد، هزینه های درمان برای بیماران کاهش می یابد.

این مقام مسئول در ادامه در پاسخ به این سوال که تعدادی از روسای انجمن حمایت از بیماران خاص نسبت به کمبود دارو در این استان گلایه مند هستند؟ تاکید کرد: تمامی داروهای مربوط به بیماران خاص در استان موجود است و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر آن اخیرا اعتبار خوبی نیز برای تامین دارو مصوب شده که با اختصاص آن، داروهای مورد نیاز جذب خواهد شد.

حق تصریح کرد: علاوه بر آن قرار بر این است تا ارز اختصاص یافته برای تامین دارو، ارز دولتی باشد که در این حوزه با مشکل مواجه نخواهیم شد.


انتهای پیام