• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-7587-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تشریح برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در ماه محرم

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: با عنایت به رسالت خود، برای ماه محرم از تمام بسترها و ظرفیت های موجود استفاده خواهیم کرد.

رضا رضایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی گفت: در استان بستر های و ظرفیت های مختلفی داریم که با جلسات و برنامه ریزی های انجام شده از هر ظرفیت، استفاده لازم را در ماه محرم خواهیم کرد.

وی افزود: اولویت، استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی است اما در برخی موارد اجتناب ناپذیر، با محوریت مردم و مشارکت دستگاه ها و سازمان های دیگر طرح ها را به اجرا خواهیم رساند.

رضایی بیان کرد: در ظرفیت فرهنگی به برنامه هایی چون اهداء کتاب و بسته های فرهنگی، نمایشگاه های کتاب با محوریت عاشورا، نمایشگاه عکس عاشورایی، اکران فیلم، استفاده از ظرفیت های نشریات برای اطلاع رسانی و نمایش دادن دستاوردهای عاشورا، استفاده از ظرفیت موسسات فرهنگی هنری در دهه اول محرم، استفاده از موسسات قرآنی در محافل انس با قرآن، نمایشگاه های عفاف و حجاب، نمایشگاه های نقاشی عاشورایی، گالری های طراحی پوستر عاشورایی، مسابقه عکاسی برای دانشجویان رشته عکاسی و دیگر برنامه های پیش بینی شده در کل استان، می توان اشاره کرد.

وی ادامه داد: در ظرفیت هنری به برنامه هایی چون اجرای تعزیه در سراسر استان و اجرای تئاتر خیابانی در ایام محرم با محوریت امر به معروف و نهی از منکر در کل استان، می توان اشاره کرد.

رضایی افزود: در ظرفیت انجمن های فرهنگی و ادبی به برنامه هایی چون شب شعر آیینی با محوریت عاشورا و دفاع مقدس با حضور شاعران استانی و کشوری، برنامه های کانون های فرهنگی مساجد با محوریت عاشورا و دیگر برنامه ها در کل استان، می توان اشاره کرد.


انتهای پیام