• جمعه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-1385-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه بجنورد:

ارز مردم را از ارزش اربعین دور نسازد

امام جمعه بجنورد گفت: مردم هوشیار باشند تا ارز، آن ها را از ارزش اربعین دور نسازد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی،حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه مردم بیدار باشند چراکه امسال دشمن درصدد آمده تا اربعین را کمرنگ کند، افزود: اربعین شکوه اسلام و عاشوراست و متوکل های عباسی زمان ما می خواهند مشتری های اربعین را کمرنگ کنند.

وی ادامه داد: به هیات های مذهبی پیشنهاد می کنم تا یک شب اطعام حسینی را ندهند و هزینه های آن را برای موکب های حسینی برای اربعین هزینه کنند.

وی اظهار کرد: ما در اربعین سان می بینیم تا بگویم ما ولی امر داریم و در زمان غیبت نیز ولی فقیه را داریم.

به گفته یعقوبی حضور میلیونی مردم در اربعین مقدمه حضور میلیاردی مردم برای ظهور امام زمان(عج) است.

وی در ادامه با بیان اینکه امام حسین(ع) برای خودش و دنیا قیام نکرد بلکه برای رضای خدا و تکلیف قیام کرد، گفت: قیام امام حسین(ع) برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر است و دلیل زنده ماندن این قیام خلوص نیت این امام بزرگوار بوده است.

وی با اشاره به اینکه سه معروف بزرگ وجود دارد، توضیح داد: کسانی که در سیاست سیاستشان رواج معروف، در حوزه اقتصاد سیاستشات اقتصاد معروف و در فرهنگ سیاستشان سیاست گسترش فرهنگ معروف باشد، اصل سه معروف بزرگ است.

خطیب نماز جمعه بجنورد با بیان اینکه سه منکر بزرگ نیز وجود دارد که آن ها شامل منکر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است، تصریح کرد: منکر سیاسی زمان حال حاضر آمریکای جنایت کار و دشمنان، منکرهای اقتصادی سعودی، اماراتی ها و هم کاسه های آنان است.

وی درباره منکرهای فرهنگی زمان حال حاضر نیز بیان کرد: رسانه های دجال صفت،سامری های امروز هستند که حقایق موجود را واژگون منتشر می کنند.

وی تاکید کرد: کسانی که با پول انگلیسی ها از انقلاب اسلامی خبرهای دروغین می سازند، منکرهای فرهنگی و سامری زمان حال حاضر هستند.

امام جمعه بجنورد با طرح این سوال که چگونه با این منکرها مقابله کنیم، گفت: ملت ایران راهش راه امام حسین(ع) است، عاشورا اوج مبارزه با منکرهای زمان است و گسترش معروف راه اصلی مبارزه با آن است.


انتهای پیام