• چهارشنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-2914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

زنان از ترس داشتن سرطان سینه به پزشک مراجعه نمی کنند

مدیر انجمن حمایت از بیماران سرطانی(عطوفت) خراسان شمالی گفت: بیشتر زنان از ترس داشتن سرطان سینه برای انجام آزمایش و معاینه به پزشک مراجعه نمی کنند.

حریری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه سرطان سینه یکی از بیماری های شایع در میان زنان است، افزود: اما باید به این موضوع توجه داشت که 70 درصد از توده های موجود در سینه، خوش خیم هستند و با دارو درمان می شوند.

وی ادامه داد: اما تعدادی از بانوان با احساس این توده ها و ترس از داشتن سرطان به پزشک مراجعه نمی کنند و زمانیکه مراجعه می کنند که روند درمان سخت تر می شود.

حریری اظهار کرد: 80 درصد از سرطان سینه در کشور توسط خود زنان در مرحله اول شناسایی می شود و زنان باید شیوه های خود مراقبتی و خودآزمایی را یاد بگیرند

وی تاکید کرد: تمامی دختران دبیرستانی و زنان باید از شیوه خودآزمایی آگاه شوند و به عنوان یک وظیفه بهداشتی هر ماه آن را انجام دهند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: دختران جوان باید موضوع خودمراقبتی را مورد توجه قرار دهند.

وی توضیح داد: حدود 400 نفر از بیماران تحت پوشش این انجمن مبتلا به سرطان سینه هستند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی در ادامه گفت: پزشکان متخصص و فوق تخصص فعال در این انجمن این آمادگی را دارند که آموزش های لازم در ارتباط با مسائل خود مراقبتی و پیش گیری از سرطان سینه را ارائه دهند.


انتهای پیام