• یکشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-4814-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

تامین اجتماعی خراسان شمالی از کارفرمایان ۷۵۰ میلیارد ریال مطالبه دارد

تامین اجتماعی خراسان شمالی از کارفرمایان ۷۵۰ میلیارد ریال مطالبه دارد
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: هم اکنون کارفرمایان به این سازمان ۷۵۰ میلیارد ریال بدهکار هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، محمدعلی عباس زاده در نشست خبری اظهارکرد: بیشتر این بدهی ها مربوط به شهرداری بجنورد، کارخانه قند و الیاف است.

وی با بیان اینکه شهرداری ۱۴۰ میلیارد ریال به این سازمان بدهکار است، ادامه داد: سال گذشته زمینی در محل استادیوم بجنورد با ارزش حدود ۱۱۷ میلیارد ریال به منظور طلب این سازمان با شهرداری تهاتر شده و امسال نیز مقرر است زمین دیگری در ضلع جنوبی شهر تهاتر شود.

عباس زاده با اشاره به طرح بخشودگی جرائم، خاطرنشان کرد: کارفرمایان می توانند تا ۱۹ فروردین ماه سال جاری از این موقعیت به منظور بخشش جرائم بیمه ای خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱۰ هزار نفر بیمه شده در استان وجود دارد، یادآورشد: از مجموع این تعداد ۱۴ هزار و ۱۰۷ نفر در قالب ۱۳ درصد کارگر ساختمانی بوده و هم اکنون نیز ۵۰۰ نفر در حال جذب هستند.

وی عنوان کرد: تلاش می کنیم بیمه هیچ یک از سازمان ها به دلیل عدم پرداخت بدهی قطع نشود.

عباس زاده با بیان اینکه ۱۲ هزار نفر در استان از این سازمان مستمری دریافت می کنند، گفت: در مجموع ماهیانه ۲۰۰ میلیارد ریال بابت مستمری و بیمه بیکاری این سازمان هزینه می کند.

وی با اشاره به وجود شش شعبه تامین اجتماعی و سه شعبه اقماری و یک کارگزاری در استان، عنوان کرد: در حال حاضر سه هزار و ۵۸۳ نفر در بخش قالیبافی و ۹ هزار و ۴۱۴ به صورت اختیاری و مشاغل آزاد بیمه هستند.

وی با تاکید براینکه همگام با دولت الکترونیک هستیم، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک سازمان تمام الکترونیک باشیم این در حالیست که بیش از ۸۰ درصد امور به صورت غیرحضوری در استان انجام می شود.

عباس زاده یادآورشد: در خصوص بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سن به دلیل آنکه بار مالی بسیاری دارد بعید می دانم که مصوب شود اما اگر تصویب شود اجرایی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: