• شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9511-5284-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی خبرداد:

گاز پتروشیمی خراسان قطع شد/ مردم در مصرف گاز صرفه‌جویی کنند

مدیرعامل شرکت گاز خراسان‌شمالی گفت: با توجه به بارش برف و برودت هوا، گاز مجتمع پتروشیمی استان و همچنین سوخت کارخانه سیمان و کارخانه قند نیز قطع شده است، بنابراین مردم در مصرف گار صرفه جویی کنند.

حسن میربلوکی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، با بیان اینکه هم اکنون 260 هزار متر مکعب گاز به پتروشیمی خراسان فقط به منظور گرمایش محیط گاز داده شده اما روند تولیدمتوقف است، افزود: امیدواریم با گذشت 48 ساعت آینده و لغو محدودیت موجود، تولید در این مجتمع از سرگرفته شود.

میربلوکی ادامه داد: در حال حاضر سوخت کارخانه سیمان و کارخانه قند نیز در استان قطع شده است.

وی با اشاره به مصرف پنج میلیون و 200 هزار متر مکعب گاز طی 24 ساعت گذشته در بخش خانگی و تجاری، گفت: در این مدت صنایع استان نیز یک میلیون و 645 هزار متر مکعب انرژی مصرف کرده اند. 

میربلوکی با تاکید بر صرفه جویی در مصرف گاز، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طی امروز و فردا 16 و 17 بهمن ماه سال جاری دمای هوا به دلیل یخبندان ناشی از بارش برف کاهش می‌یابد، بنابراین امیدواریم با صرف جویی مداوم از قطع گاز جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه خراسان‌شمالی در مسیر گازرسانی به استان‌های شمالی کشور قرار دارد، افزود: اما باز هم باید مردم با رعایت دمای هوا بین 18 تا 21 درجه سانتی گراد و استفاده از لباس گرم در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

میربلوکی یادآورشد: زمانی که برای گرمایش منزل درجه حرارت بخاری را افزایش دهید هدررفت انرژی از طریق دودکش بسیار می‌شود، بنابراین باید از وسایل گرمایشی با درجه حرارت مناسب استفاده شود.

وی با تاکید بر رعایت ایمنی به ویژه در این روزهای سرد، خاطرنشان کرد: باید وسایل گرمایشی به منظور جلوگیری از نشست احتمالی منوکسید کربن به داخل بررسی شوند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: