• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-4386-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

صادرات محصولات شرکت های دانش‌بنیان خراسان‌شمالی به کشورهای اروپایی

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌شمالی از صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیان استان به کشورهای اروپایی خبرداد.

علی‌اصغر پیله‌ور با حضور در دفتر ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی اظهار کرد: عمده صادرات شرکت‌های دانش بنیان استان به کشورهایی نظیر عراق، ترکمنستان، افغانستان، استرالیا و کشورهای اروپایی همانند اسپانیا بوده است.

وی ادامه داد: براساس اظهارات صاحبان این شرکت ها میزان صادرات محصولات طی سال‌های اخیر 250 هزار دلار برآورد شده است.

پیله‌ور با بیان اینکه محصولات صادر شده بیشتر در حوزه صنعت و کشاورزی است، افزود: هم اکنون از 70 واحد فناور و شرکت دانش بنیان فعال در پارک علم و فناوری استان شش شرکت دارای خط تولید در شهرستان های اسفراین، بجنورد و شیروان هستند.

وی یادآورشد: در مجموع حدود 12 میلیارد ریال با محوریت پارک علم و فناوری و مشارکت بانک‌ها و عاملیت صندوق پژوهش و فناوری در مشهد به واحدهای فناور و شرکت های استان کمک و حمایت مالی شده است.

پیله ور با اشاره به فعالیت سه مرکز رشد در شهرستان‌های شیروان و بجنورد به ترتیب با 18 و 37 واحد فناور، خاطرنشان کرد: تا پایان سال جاری تعداد واحدهای فناور مرکز رشد اسفراین با دو برابر افزایش به 12 مورد می‌رسد.

وی یادآورشد: مرکز رشد شهرستان شیروان به صورت تخصصی در حوزه کشاورزی فعالیت می‌کند که طی سال جاری برای اولین بار فن‌بازار مزرعه به منظور ایجاد پیوند بین کشاورزی سنتی و مدرن در این منطقه برگزار شد.

پیله‌ور برپایی این فن‌بازار کشاورزی را با هدف افزایش تولید، بهبود کشت و کار و استفاده از فناوری های روز برشمرد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های علمی در این استان ضعیف است، گفت: باید این موضوع که از داشته‌های خود به نحو مطلوب استفاده کنیم نهادینه شود تا به دنبال آن خلق مزیت در راستای رشد و بالندگی و توسعه اتفاق بیافتد.

پیله ور با تاکید بر اینکه اختراع به دنبال زایش فکری در نخبگان، اساتید و  کارآفرینان اتفاق می‌افتد که در نهایت می‌تواند به تولید و سپس ثروت برسد، گفت: پارک علم و فناوری نیز در راستای تحقق این هدف و توسعه هر چه بیشتر استان از صاحبان دارای ایده‌های نو و قابلیت تجاری شدن حمایت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: