• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9511-4690-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

پرونده کلاس‌های درس خشتی گلی در راز و جرگلان بسته می‌شود

فرماندار شهرستان راز و جرگلان گفت: با احداث مدارس جدید پرونده کلاس‌های درس خشتی و گلی در این منطقه بسته خواهد شد.

احمد ریواده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: از سال گذشته تاکنون 53 کلاس درس خشتی و گلی در این استان تخریب و بازسازی شده که عملیات ساخت 31 کلاس به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه 22 باب کلاس درس باقی مانده نیز از پیشرفت فیزیکی 90 درصدی برخوردار است، ادامه داد: طی روزهای گذشته عملیات تخریب 17 کلاس خشتی و گلی دیگر در این منطقه انجام شده و هم اکنون در مرحله جانمایی و شروع عملیات ساخت و ساز هستیم.

ریواده با بیان اینکه این 17 کلاس درس نیز تا مهرماه سال آینده آماده بهره برداری می‌شود، ادامه داد: مجموع این پروژه‌ها از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری، بنیاد برکت کمک خیرین و سفر کاروان تدبیر و امید به این منطقه ساخته می‌شود.

ریواده  با اشاره به اینکه تاکنون برای تخریب و بازسازی 53 کلاس درس خشتی و گلی بیش از 30 میلیارد ریال هزینه شده است، یادآورشد: در مجموع حدود 31 مدرسه یک تا پنج کلاسه در این منطقه خشتی و گلی بودند.

وی با تاکید بر اینکه عمده فضاهای تخریبی این شهرستان برچیده می‌شود، گفت: در برخی از مقاطع تحصیلی همانند متوسطه اول نیاز به فضاهای فیزیکی جدید بیش از پیش احساس می‌شود.

ریواده با بیان اینکه هم اکنون در برخی از مدارس به دلیل نبود فضای کافی دانش آموزان در دو شبفت ساماندهی شده‌اند، یادآورشد: مدرسه شبانه روزی نیز در این شهرستان از محل سفر معظم له در دستور کار قرار دارد.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 10 هزار و 800 نفر دانش آموز در این شهرستان در مقطع ابتدایی، متوسطه اول و دوم و کار و دانش مشغول به تحصیل هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: