• سه شنبه ۲۶ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-11714-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

افزایش فرار دختران از خانه در خراسان‌شمالی

مدیرکل بهزیستی خراسان‌شمالی از افزایش پدیده فرار دختران از خانه در استان خبرداد.

اسماعیل قربانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: طی سال جاری 61 مورد پدیده فرار دختران از خانه در این استان رخ داده که این شاخص در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 32 مورد حدود دو برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: بیشتر زنان و دخترانی که از خانه فرار می‌کنند دارای تحصیلات در مقطع راهنمایی، متاهل و در بازه سنی 16 تا 18 سال هستند.

قربانی افزود: منازل دوستان بیشتر مکان هایی هستند که زنان و دختران پس از فرار از خانه اول به آنجا پناه می‌برند.

وی مهمترین دلایل فرار دختران و زنان از خانه را در این استان ازدواج های اجباری، خشونت‌های خانگی، اختلافات خانوادگی و اعتیاد برشمرد.

قربانی خاطرنشان کرد: سوء استفاده های کاری و جنسی، روابط نامشروع، روسپیگری، اعتیاد و تکدی گری از مهمترین آسیب‌هایی است که زنان و دختران فراری از خانه را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه از طریق نیروی انتظامی این دختران و زنان فراری پس از گذشت یک تا سه روز از فرار خود از منزل به بهزیستی تحویل داده می‌شوند، افزود: به منظور تحویل این افراد با خانواده‌های آنان هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود  این در حالیست که تعدادی از خانواده‌ها از تحویل آنان امتناع می‌کنند.

قربانی یادآورشد: زنان و دخترانی که خانواده برای تحویل گرفتن آنان به این سازمان مراجعه نمی‌کنند، به صورت بلند مدت در مراکز تحت پوشش بهزیستی نگهداری خواهند شد.

وی عنوان کرد: بهزیستی اقداماتی از طریق مصاحبه، مشاوره، ارجاع به روان پزشک و مشاوره حقوقی، بازدید از منزل فرد آسیب دیده و صحبت با خانواده آنان را انجام می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: