• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9511-13014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه شیروان:

ولایتمداری آموزه فرهنگ فاطمی است

امام جمعه شیروان با بیان اینکه فرهنگ فاطمی به معنای ولایتمداری و دفاع از حریم امامت است، گفت: امروز جامعه ما نیاز به فرهنگ فاطمی دارد.

حجت‌الاسلام حسین کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) کمال و تمامیت ارزش وجودی خود را در دفاع از حریم ولایت اتخاذ نمودند چرا که کمال دین‌داری، زندگی در حریم ولایت است.

وی ادامه داد: حضرت زهرا(س) مسئولیت خود را به خوبی انجام دادند و ما نیز باید به عنوان شیعه از ایشان الگو بگیریم.

امام جمعه شیروان یکی از نیازهای بزرگ جامعه امروز را تعالی اخلاق و تربیت اسلامی ذکر کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا الگوی جامعه است چرا که با کم‌ترین امکانات زندگی و در خانه‌ای بسیار ساده، فرزندانی همچون امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و حضرت زینب(س) را تربیت کردند که هر یک از این بزرگواران مربی انسان‌های بیشماری گشتند.

حجت‌الاسلام کوثری، یکی از نیازهای روز جامعه را، نیاز به نوع دوستی و دگردوستی عنوان کرد و افزود: در مکتب فاطمی این درس به خوبی مشاهده می‌شود که زهرای مرضیه در دعا برای دوستان و امت اسلام، انفاق، دلسوزی به مستمندان و نیازمندان را بر خود مقدم می‌داند و در شان ایشان آیه نازل می‌شود.

وی با بیان اینکه به راستی که امروز جامعه ما در گرداگرد یک جنگ نرم و تهاجم فرهنگی قرار دارد، تصریح کرد: حضرت زهرای اطهر به ما آموخته است که با حفظ ارزش‌های دینی و انسانی، عفت و حیاء و حجاب و پاکدامنی می‌توان جامعه را از خطر بزرگ غرق شدن در فساد نجات داد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی مراحل زندگی حضرت فاطمه(س) برای ما درس زندگی و الگو است و اگر بتوانیم مکتب فاطمی را به عنوان سرآمد اهل بیت(ع) و ثقل بی بدیل امامت و امانت بزرگ پیامبر حفظ کنیم، از بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خلاص می‌شویم.

امام جمعه شیروان اظهار کرد: امروز برای رسیدن به آرامش نیاز است که سبک زندگی فاطمی را الگو قرار داده و در جامعه این مهم را رونق بخشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: