• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-13114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو جامعه قاریان قرآن کشور:

آموزش حفظ و تلاوت قرآن در جامعه جدی گرفته شود

عضو جامعه قاریان قرآن کشور گفت: قرآن کریم تنها معجزه‌ی مکتوب الهی و میراث جاودان پیامبر اسلام و قانون اساسی دین مبین اسلام است و تنها شاه راه، معنویت و ارتباط با خداوند است که می‌تواند انسان را به آرامش واقعی برساند.

عباس کیفی بجستانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهار کرد: ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در میان جوانان و نوجوانان در دانشگاه‌ها و مدارس باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد زیرا تنها راه نجات آنان از آسیب‌های اخلاقی، تمسک به قرآن کریم و آموزه‌های دینی است.

وی افزود: در شرایطی که شاهد تهاجم فرهنگ غربی هستیم، ترویج قرآن و آشنا سازی بیشتر نسل کنونی با کتاب آسمانی مهم‌ترین راه مقابله با استکبار جهانی است.

کیفی بجستانی اظهار کرد: قرآن کریم تنها معجزه‌ مکتوب الهی و میراث جاودان پیامبر اسلام است که انسان‌ها را به سعادت واقعی می‌رساند، تمسک به قران کریم یکی از عوامل موثر در رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است، اگر به قرآن تمسک بجوییم هرگز گمراه نخواهیم شد.

کیفی با بیان اینکه لذت ارتباط با خداوند متعال و انس با قرآن کریم هیچ جایگاه مشابهی ندارد و حلقه  سعادت زندگی امروز همه ما ارتباط با خداند متعال است، خاطرنشان کرد: قرآن یک مجموعه‌ جامع و کامل است و انسان‌ها در راه پیمایش سعادت و خوشبختی به قرآن نیاز دارند.

وی اضافه کرد: هر آنچه بشر جهت پیمایش سعادت از اعتقادات گرفته تا اخلاقیات به آن حتیاج دارد، در قرآن کریم وجود دارد.

عضو جامعه قاریان قرآن کشور ادامه داد: تامین نیازهای روانی و عاطفی در گروی معنویت و دین نهفته است و با تمسک به قرآن و سیره‌ علمی و عملی ائمه معصومین می‌توان به آرامش، سعادت و سلامت دست یافت.

کیفی در زمینه رابطه قرآن و جوانان اظهار کرد: قرآن کریم برای تمام انسان‌هاست و امروز اگر جوانان می‌خواهند به زیبایی معنوی دست یابند، باید به قرآن تمسک جویند.

وی یادآور شد: جوانان حفظ قرآن و تلاوت آن را باید جدی بگیرند و هر روز با قرآن کریم مانوس باشند زیرا قرآن سراسر نور است و مایه آرامش در انسان می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: