• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-14014-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان‌شمالی:
توان و کیفیت کار در سازمان‌های مردم نهاد ارتقاء یابد

استاندار خراسان‌شمالی گفت: باید هدف گذاری در حوزه سازمان‌های مردم نهاد استان برای سال آینده، ارتقای توان و کیفیت کار این تشکل ها باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی استانداری محمدرضا صالحی در نمایشگاه "اقتصاد مقاومتی، اقوام و سمن ها" اظهارکرد: سمن ها می‌توانند بیشترین نقش را در توسعه همه جانبه استان ایفا کنند و به تعبییر مقام معظم رهبری، برای غلبه بر مشکلات جامعه نیازمند سازمان های مردم نهاد هستیم، بنابراین این تشکل ها باید در راستای کمک به دولت حرکت کنند.

وی با بیان اینکه باید هدف گذاری در حوزه سازمان‌های مردم نهاد استان برای سال آینده، ارتقای توان و کیفیت کار این تشکل ها باشد، ادامه داد: معتقدم هر چه هم که مدیران دستگاه های اجرایی برای توانمندسازی سازمان های مردم نهاد تلاش کنند، باز هم کم است.

صالحی افزود: اگر چه افزایش تعداد این تشکل ها نقطه مثبتی است، اما مهم تر از آن، افزایش توانمندی آن‌ها است.

 وی با اشاره به برنامه های در دست اجرا برای تقویت حوزه پژوهش در استان از سال آینده، گفت: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند با ورود و مشارکت در این عرصه، هم اشتغال و درآمدزایی ایجاد کنند و هم به ارتقای وضعیت پژوهش در استان یاری برسانند.

صالحی از سازمان های مردم نهاد به عنوان حلقه رابط مردم و دولت یاد کرد و بر تقویت توانمندی تشکل های مردمی استان در عین حفظ استقلال آنان تأکید کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان‌شمالی نیز در این آیین اظهارکرد: دولت همواره بر افزایش امید و نشاط اجتماعی و حمایت از تشکل های مردمی تاکید دارد.

محمد تقی ایرانی با اشاره به انتخابات در پیش رو، یادآورشد: در انتخابات 29 اردیبهشت سال آینده هم مردم با حضور آگاهانه و شجاعانه خود پای صندوق های رأی، تصمیمی در راستای پیشبرد اهداف ملت و آرمان های انقلاب اسلامی خواهند داشت.

وی با اشاره به فعالیت 133 سازمان مردم نهاد در استان، گفت: بایدتشکل های مردمی به عنوان بازوان اجرایی دولت، مشق مشارکت کنند و با یکدیگر هم افزایی داشته باشند.

نمایشگاه دستاوردهای سازمان های مردم نهاد خراسان‌شمالی در 43 غرفه در مجموعه ورزشی شهید علیدخت بجنورد گشایش یافت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: