• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-14314-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

90 درصد مدارس خشتی و گلی خراسان‌شمالی برچیده شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان‌شمالی گفت: هم اکنون 90 درصد مدارس خشتی و گلی در استان برچیده شده است.

ابوالقاسم بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: طی سال گذشته 36 مدرسه خشتی و گلی و امسال نیز 9 باب دیگر از این مدارس در روند تخریب و بازسازی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برخی از این مدارس تحویل داده شده و برخی نیز در حال احداث است، ادامه داد: در کنار باقی مانده مدارس خشتی گلی، مدارس پیش ساخته نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بابایی افزود: برخی از این مدارس خشتی و گلی طی سال‌های گذشته اهدایی خود اهالی روستاها بوده که هم اکنون به دلیل کمبود دانش آموز، احداث مجدد آن به دلیل هزینه های بالا مقرون به صرف نیست، بنابراین از ظرفیت فضاهای پیش ساخته استفاده می‌شود.   

وی خاطرنشان کرد: در مجموع 80 مدرسه با 200 کلاس درس در این استان خشتی و گلی بود که در قالب مصوبات سفر مقام معظم رهبری، بنیاد برکت و کمک‌های خیرین و سفر کاروان تدبیر و امید تخریب و بازسازی این فضاها در حال انجام است.

بابایی یادآورشد: از این تعداد مدرسه 44 باب در دست احداث و یا تکمیل شده، 18 مدرسه فاقد دانش آموز یا منحل شده و مابقی نیز از فضاهای پیش ساخته استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: مقرر بود 200 میلیارد ریال طی سال گذشته و امسال، برای حذف مدارس خشتی و گلی استان اختصاص یابد اما از 100 میلیارد سال گذشته فقط 61 میلیارد ریال آن محقق شد.

بابایی ادامه داد: 10 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارات تخریب و بازسازی به استان اختصاص یافت که به منظور پرداخت مطالبات پیمانکاران هزینه شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: