• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9511-14414-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

58 درصد کلاس‌های درس خراسان‌شمالی هوشمند نیست

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش خراسان‌شمالی گفت: در حال حاضر 58 درصد از کلاس‌های درس استان در قالب 900 مدرسه هوشمندسازی نشده است.

فرامرز صدقی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهار کرد: هم اکنون بیش از 50 درصد مدارس استان در قالب یک هزار و 100 آموزشگاه مجهز به فناوری هوشمندسازی شده‌‍‌اند.

وی با اشاره به اینکه هوشمندسازی شامل استفاده از برد هوشمند، دیتا پروژکتور و یک سیستم کامپوتر در کلاس درس است، ادامه داد: اما نگهداری و راه‌اندازی این وسایل هوشمند برای معلمان به رغم آموزش‌های لازم در این زمینه سخت بود.

صدقی افزود: با این وضعیت مقرر شد از ابزارهای جدید در هوشمندسازی مدارس بهره بگیریم که این سیستم‌ها همانند یک تلویزیون در ابعاد 52 اینچ بوده و با یک دکمه خاموش و روشن خواهد شد.

وی با بیان اینکه راه‌اندازی این سیستم برای معلمان بسیار راحت‌تر از سیستم قبلی بوده و این مهم در طول عمر آن تاثیر بسزایی دارد، گفت: هزینه راه‌اندازی این سیستم برای هر کلاس درس حدود 70 میلیون ریال است.

صدقی با اشاره به نصب آخرین نسخه ویندوز بر روی این سیستم‌ها، عنوان کرد: دیگر هنگام استفاده از این تکنولوژی روز در عرصه هوشمندسازی، چشمان معلم و دانش‌آموز اذیت نخواهد شد.

وی با بیان اینکه این سیستم در یک کلاس درس در هر منطقه آموزشی استان نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه موجود در هوشمند سازی مدارس طی سال‌های گذشته، مقرر است پس از کسب نتیجه در بازدهی این فناوری جدید، در صورت امکان در دیگر مدارس نیز نصب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: