• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9511-5287-5
  • خبرنگار : 0584003
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی:

پربازدیدترین برنامه‌های فرهنگی خراسان شمالی مربوط به موسیقی است

مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی با بیان اینکه مردم این استان، علاقه خاصی به موسیقی دارند، گفت: پربازدیدترین برنامه‌های فرهنگی استان مربوط به موسیقی است.

حسین فرخنده، مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی بیان کرد: فعالیت‌های فرهنگی تنها به منزله گذراندن زمان نیست، بلکه موجب آگاهی بخشی و آشنا شدن با هنرهای اصیلی می‌شود که نتیجه آن پالایش روح افراد است.

وی گفت: فعالیت‌های فرهنگی، اثرات زود بازده و دیربازده‌ای دارد که نتایج آن به مرور زمان قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه استقبال مردم از برنامه‌های فرهنگی نشان دهندهی نیاز جامعه به فرهنگ و هنر است، تصریح کرد: نمایشگاه کتاب در بجنورد ۶۰ هزار نفر بازدید کننده داشت‌ که این خود نشان دهنده علاقه‌ مردم به فعالیت‌های فرهنگی است.

فرخنده در زمینه ارتقای سرانه‌های فرهنگی خراسان‌شمالی، خاطرنشان کرد: نخستین اولویت جهت افزایش آمار سرانه‌های فرهنگی در این استان، به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه تمام است.

مدیر کل فرهنگ ارشاد اسلامی خراسان‌شمالی گفت: چهار کتابخانه شهری و سه مجتمع فرهنگی در دست ساخت است، که کتابخانه یکی از پروژه‌های فرهنگی در سطح ملی است و بیش از ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: با اتمام پروژه‌های فعلی، شاهد جهش خوبی در آمار سرانه‌های فرهنگی خراسان‌شمالی خواهیم بود و هدف‌گذاری بر این است تا با حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی پیشرفت‌های مطلوبی در بخش فرهنگ و هنر استان حاصل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: