• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-4786-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

راه‌اندازی نشدن صندوق پژوهش و فناوری خراسان‌شمالی پیامد مشارکت ضعیف بخش خصوصی

رئیس پارک علم و فناوری خراسان‌شمالی گفت: همراهی بخش خصوصی در راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان ضعیف است.

علی‌اصغر پیله ور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی اظهار کرد: راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان مستلزم مشارکت بخش خصوصی همانند صنایع پتروشیمی، آلومینا و فولاد، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی است.

وی ادامه داد: باید از سوی بخش خصوصی برای راه‌اندازی این صندوق 51 درصد سهام خریداری شود و دولت نیز برای تامین 49 درصد سهام خود در این صندوق مشکلی ندارد.

پیله‌ور با اشاره به اینکه تاکنون جلساتی مختلفی برای جذب مشارکت بخش خصوصی برای این مهم تشکیل داده‌ایم اما هنوز کار به جایی نرسیده است، گفت: سهم بخش خصوصی در راه‌اندازی این صندوق 30 میلیارد ریال است که طی پیگیری‌های لازم  این مبلغ به 15 میلیارد ریال کاهش یافته است.

وی با تاکید براینکه راه‌اندازی و وجود این صندوق در استان ظرفیت بسیار مناسبی برای مخترعان، نخبگان و صاحبان ایده و شرکت‌های دانش بنیان خواهد بود، خاطرنشان کرد: طی قول‌های بخش خصوصی امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد افتتاح این صندوق در استان باشیم.

پیله ور یادآورشد: هم اکنون 70 واحد فناور و شرکت دانش بنیان و سه مرکز رشد با حمایت‌های پارک علم و فناوری در استان مشغول به فعالیت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: