• چهارشنبه ۲۷ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9511-4485-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مراسم چهلمین روز ارتحال آیت‌الله رفسنجانی در بجنورد برگزار شد

مشاور مقام معظم رهبري و رئيس سابق بسيج مستضعفين گفت: امام خمینی(ره) با درک به موقع از زمان خویش که تشیع در ایران زمینه‌ پایه‌ریزی انقلاب اسلامی را دارد و به پشتوانه روحانیت مبارز، انقلاب را پایه‌گذاری کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، حجت الاسلام محمدعلی رحمانی، امروز در مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در محل دانشگاه آزاد بجنورد، اظهار کرد: حوادث بزرگی در تاریخ اتفاق می‌افتد و در تمام انقلاب‌ها، افراد چه موافق و چه مخالف در یک حال و در یک جهت نیستند اما انسان‌های اصیلی وجود دارند که در تمامی انقلاب‌ها، چهره‌ای شاخص هستند.

وی با اشاره به وقوع انقلاب اسلامی ایران به عنوان یکی از مهم‌ترین اتفاقات قرن بیست و یکم، ادامه داد: امام خمینی(ره) خود را وقف اسلام و انقلاب کرد و با علما و روحانیون، انقلابی اسلامی را پایه‌گذاری کردند.

مشاور مقام معظم رهبري و رئيس سابق بسيج مستضعفين، یکی از این علما را، آیت الله بروجردی(ره) ذکر کرد و گفت: ایشان از شاگردان ایت‌الله کفایی بودند و نقش مهمی در وقوع انقلاب اسلامی داشته و خدمات شایانی را به انقلاب ارائه کردند.

حجت‌الاسلام رحمانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مسلمانان ضعیف‌النفس در زمان پیامبر از سه قشر متفاوت تشکیل می‌‌شدند، تصریح کرد: گروهی بودند که خود را تابع قدرت می‌نامیدند و هرگاه مشاهده می‌کردند که دشمنان پیامبر در حال پیروزی‌اند، به سراغ آن‌ها می‌رفتند.

وی اضافه کرد: میان این دسته‌ها، گروهی بودند که نگران بودند که چه بکنند، این‌ها ساده بودند، قدرت تحلیل عمقی را نداشتند و گرفتار وحشت شدند.

وی تصریح کرد: عده‌ای نیز در زمان‌های سختی که از خانوده خود دور بودند به پیامبر می‌گفتند تا به بهانه ای به ملاقات خانوده‌ رفته و دیگر به جبهه نمی‌آمدند.

حجت الاسلام رحمانی یادآور شد: این گروه ایمانشان محکم نبود و در قرآن آمده است که آن‌ها نگران خانواده خود نبودند و فقط بهانه‌ای می‌خواستند که از این جبهه خارج شوند.

مشاور مقام معظم رهبري خاطرنشان کرد: البته در این میان عده‌ای از زنان و مردان، روحیه تغییر ناپذیر و صبوری داشتند که در قرآن یکی از الگوهای ایمان، آسیه همسر فرعون معرفی شده و پیروان واقعی پیامبر نیز اینگونه بودند.

دکتر علی فیروزنیا، رئیس دانشگاه آزاد بجنورد نیز در این مراسم، آیت الله هاشمی رفسنجانی را، فقیهی بزرگ، سیاستمداری فرزانه، انقلابی و خستگی‌ناپذیر توصیف کرد.

وی گفت: چهاردهم اسفندماه سال 94، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به همراه حجت‌الاسلام سید حسن خمینی، در دانشگاه آزاد بجنورد حضور یافته و بیشترین دغدغه‌شان، حرکت دادن دانشگاه‌ها به سوی تجاری‌سازی بود.

وی افزود: این راهبرد نیاز جامعه امروز است و باید به آن توجه شود.

به گزارش ایسنا، مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله رفسنجانی با حضور شماری از مردم، دانشجویان و مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: