• جمعه ۲۹ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9511-4585-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

امام جمعه بجنورد:

دشمنان هنوز پیام حضور مردم در راهپیمایی ها را درک نکرده اند

دشمنان هنوز پیام حضور مردم در مراسم راهپیمایی ها را درک نکرده اند

امام جمعه بجنورد گفت: دشمنان هنوز پیام حضور مردم در راهپیمایی ها را درک نکرده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری طی روزهای اخیر افزود: معظم له ضمن تشکر از حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن، حضور مردم در راهپیمایی ها را از اعجازهایی بیان کردند که دشمنان آن را درک نمی کنند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند حضور در این مراسمات پیام دارد اما دشمنان آن را نمی فهمند.

وی بیان کرد: برخی از افراد بعد از فوت آیت الله هاشمی رفسنجانی سیاست دیگری را بکار بسته اند و می گویند که باید مسئله آشتی ملی رقم بخورد.

یعقوبی اظهار کرد: در کشور ما هیچ کسی با یکدیگر قهر نیستند که آن ها را به یکدیگر آشتی دهیم و اما اینکه موضوع آشتی ملی مطرح شده است کاسه ای زیر نیم کاسه است تا فتنه گر و غارت گر را فراموش کنیم.

وی تصریح کرد: فتنه گرها باید به صورت زبانی توبه کنند، تمام پشت پرده ها را بگویند و خطاهای خود را اصلاح کنند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که موضوع آشتی ملی را مطرح می کنند باید پاسخ مقام معظم رهبری را بشنوند.

خطیب نماز جمعه بجنورد به روز روحانیت و دفاع مقدس در تاریخ یکم اسفندماه اشاره کرد و گفت: روحانیت در زمان دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند و نمره ممتاز گرفتند و نسبت تعداد شهدای روحانیت در دفاع مقدس نسبت به تمام صنوف دیگر بیشتر بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون فصل ثبت نام حوزه های علمیه فرارسیده است، افزود: از مسئولان تقاضا داریم تا مواردی همچون خودرو را در اختیار مسئولان حوزه های علمیه قرار دهند تا تبلیغات لازم برای ثبت نام را در روستاها انجام دهند.

وی با اشاره به کودتای انگلیس علیه رضاخان در تاریخ سوم اسفندماه توضیح داد: رضاخان علیه مردم ایران سه جنایت انجام داد که هیچ پادشاهی انجام نداده بود که شامل ممنوعیت در برگزاری مراسم عزاداری، ممنوعیت حجاب زنان، و پوشش روحانیت با لباس معمولی، بوده است.

یعقوبی به چهلمین روز درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: از تمامی افرادی که مراسم یادبود برای این مرحوم برگزار کرده و در مراسم وی شرکت کرده اند، تشکر می کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: