• سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 962-3585-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

زاکانی:
بانک ها بزرگترین مانع تولید در کشور هستند

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر بانک ها بزرگترین مانع تولید در کشور هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، علیرضا زاکانی در جمع مردم بجنورد، با اشاره به اینکه بانک ها مادر مشکلات در کشور هستند، افزود: بانک ها به جای اینکه تمهیدات مراوده مالی را برای آحاد جامعه برقرار کند و به جای اینکه وجه به صورت قرض الحسنه به مردم اعطا کند در جایگاه بنگاه داری قرار گرفته و هم اکنون وضع بانک ها وضع مناسبی نیست.

وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی نیز با بحران بزرگی مواجه شده است، ادامه داد: کل سرمایه تامین اجتماعی به اضافه طلب آن از دولت 360 هزار میلیارد تومان است.

وی اظهار کرد: با نرخ رسمی محاسبه شده، تامین اجتماعی یک میلیون و 600 هزار میلیارد تومان تعهد به افرادی دارد که ده ها سال پول برای بیمه آتیه خود پرداخت کرده اند. و در حال حاضر شرکت های تامین اجتماعی تبدیل به حیاط خلوت برای یک عده شده و این شرکت ها کارکرد اصلی خود را از دست داده اند.

زاکانی با بیان اینکه در حال حاضر با وضعیت نامناسب بانک ها، تامین اجتماعی و اشتغال مواجه هستیم، بیان کرد: با فساد نیز در جامعه مواجه هستیم که برخورد جدی نسبت به آن صورت نمی گیرد و دیگر رقم های اعلام شده در خصوص فسادهای هنگفت مالی همچون اختلاس کم کم عادی شده است و آن اثرات و تبعات اجتماعی بدی را به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با این مدیریت که بدتر از دشمن خارجی با کشور رفتار می کند و از ظرفیت های بزرگ و توانمندی های عظیم کشور غافل است نمی توان ادامه داد.

وی با بیان اینکه دو کاندیدای ریاست جمهوری قالیباف و حجت الاسلام رئیسی ادعای ایجاد پنج شش میلیون شغل را کرده اند و دولت فعلی لبخند می زند که چنین ادعای شدنی نیست، گفت: دلیل این امر این است که این دولت از ظرفیت هایی همچون صنایع پایین دستی پتروشیمی غافل شده اند اما دیگر نمی توان این راه را ادامه داد و باید حتما یک تحول گسترده در کشور ایجاد شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز نمی شود چشم ها را بر روی فقر بست و همچنان به خانواده ها یارانه 45 هزار تومانی که از چند سال گذشته هیچ تغییری در آن ایجاد نشده پرداخت کرد.

دبیر کل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی افزود: برای برخی از خانواده ها پیدا کردن یک شغل خیلی سخت است و آیا با این شرایط تورم و رکود می توان با 45 هزار تومان ادامه داد.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید علاقه دارد خود را به مقوله جنگ و صلح پیوند بزند اما این کلاه دیگر بر سر ما نمی رود.امروز برجام تبدیل به یک چک شده است و دولت نمی تواند آن چک را نقد و اروپایی و آمریکایی ها را ملزم کند که بر سر تعهدات خود بایستند.

وی با اشاره به اینکه امروز درگیر یک جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم، گفت: یکی از عوامل این جنگ اقتصادی دشمن خارجی است که مشکلاتی همچون تحریم را ایجاد کرد اما یک بخش مهم دیگر ریشه در داخل کشور دارد که خواسته و یا ناخواسته ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: سهم اندکی از مشکلات اقتصادی کشور به بحث تحریم باز می گردد اما یکی از علل اصلی آن به بی مدیریتی باز می گردد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: