• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-685-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

دبیرستاد انتخابات خراسان‌شمالی:
اعتراض نامزدهای انتخابات شورای شهر بجنورد بررسی می‌شود

دبیرستاد انتخابات خراسان‌شمالی از بررسی اعتراض نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر بجنورد خبرداد.

علیرضا منصوریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: تاکنون تعدادی از نامزدهای انتخاباتی در شهر بجنورد اعتراض های خود را به فرمانداری اعلام کرده اند و شکایت آنان در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه تأیید صحت انتخابات شوراهای شهر با هیأت نظارت شهرستان است و اعلام آن توسط فرماندار انجام می‌گیرد، ادامه داد: در این خصوص اگر نامزد انتخاباتی به روند برپایی انتخابات و انجام تخلفات شکایت داشته باشد ظرف مدت دو روز به هیأت نظارت استان ارسال و هیأت مذکور نیز طی  15 روز نظر نهایی خود را اعلام می کند.

منصوریان افزود: توقف یا ابطال انتخابات یک یا چند شعبه اخذ رأی در روستاها به پیشنهاد هیأت نظارت شهرستان و تأیید هیأت نظارت استان خواهد‌ بود.

وی عنوان کرد: در انتخابات شوراهای اسلامی شهرتوقف یا ابطال انتخابات یک یا چند شعبه اخذ رأی که در سرنوشت انتخابات مؤثر باشد به ‌پیشنهاد هیأت نظارت استان و تأیید هیأت مرکزی نظارت انجام می‌شود.

وی یادآورشد: ابطال آراء باید مستند به قانون و همراه با اسناد و مدارک معتبر باشد، در‌غیراین صورت ابطال آراء جرم تلقی شده و مرتکبین و نیز کسانی که گزارش یا ‌شهادت کذب داده باشند طبق قانون مجازات خواهندشد.

به گزارش ایسنا، حدود 40 نفر از کاندیداهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر بجنورد به روند برپایی انتخابات و انجام برخی از تخلفات به هیات نظارت اعتراض کرده اند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: