• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-2884-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

5 هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار به دستگاه‌های خراسان شمالی ابلاغ شد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان شمالی گفت: پنج هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار به دستگاه های استان در سال جاری ابلاغ شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی این سازمان، مجید پورعیسی افزود: اعتبارات تملک استان از منابع مختلف تامین می شود که تاکنون از سه منبع مشخص شده است که از این میزان سه هزار و 160 میلیارد ریال برای توزیع به کمیته برنامه ریزی شهرستان ها ارسال می شود.

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار توزیع نشده نیز وجود دارد، ادامه داد: باقیمانده پس از ابلاغ سیاست های توزیع از سوی تهران و مشخص شدن پروژه های سطح استان توزیع می شود.

پورعیسی با بیان اینکه درآمد عمومی استان مصوب قانون بودجه سال 1396 به میزان سه هزار و 80 میلیارد ریال است، از دستگاه های اجرایی استان خواست به اخذ درآمدهای عمومی دولت تلاش کنند تا 100 درصد درآمد را تحقق دهند، اطهار کرد: هر چه میزان درآمد تحقق یافته بیشتر شود بخشی از آن را به استان اختصاص خواهند داد.

وی درباره حوزه بودجه جاری نیز بیان کرد: کل اعتبار مصوب سال 95 مبلغ یک هزار و 330 میلیارد ریال بوده است که در بند واو کسری زیادی وجود داشته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عملکرد حقوق سال 95 از 690 میلیارد به 920 میلیارد ریال رسیده است، گفت: عملکرد سایر هزینه های سال 95 نیز 650 میلیارد ریال بوده است.

وی اظهار کرد: برای سال 96 جهت پرداخت حقوق کارمندان 970 میلیارد ریال و برای سایر هزینه ها 700 میلیارد ریال مصوب شده است.

رئیس سازمان مدیریت برنامه ریزی خراسان شمالی افزود: رشد بند واو 5.4 درصد، سایر هزینه ها 8.4 درصد رشد نسبت به عملکرد سال 95 داشته است.

وی افزود: در حوزه تملک دارایی سرمایه ای نسبت به رشد مصوب 95، رشد خوبی وجود داشته بطوریکه در تملک 14.9 درصد، در نفت 197 درصد ، در توازن استانی 2.5 درصد و توازن ردیف 33 درصد رشد وجود داشته است.

پور عیسی با بیان اینکه انتظار داریم اعتبار رهبری و ملی این استان افزوده شود، ادامه داد: پیش بینی می شود بیش از 9 هزار میلیارد ریال اعتبارات عمرانی برای سال 96 وجود داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: