• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

شمارش معکوس برای آوار شدن منازل موریانه‌زده در خراسان شمالی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی بر ارائه تسهیلات ارزان قیمت از سوی مسئولان ذی ربط برای بازسازی منازل موریانه‌زده در این استان تاکید کرد.

علی اکبر رمضانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به وقوع زلزله 5.7 ریشتری در شهرستان‌‌های بجنورد و مانه و سملقان و تخریب برخی منازل گفت: خراسان شمالی بر روی گسل‌های فعال قرار دارد و استانی لرزه‌خیز است که طی چند سال اخیر شاهد آن بودیم که سالانه چندین زمین لرزه نقاط مختلف این استان را لرزانده است بنابراین باید به سوی مقاوم سازی گام برداریم.

وی افزود: بازدیدهای به عمل آمده از این منازل، نشان از آن دارد که سقف بسیاری از منازل موریانه زده در حال تخریب شدن است و نباید فرصت را از دست داد و باید به سوی ساخت این منازل نیز گام برداشت و اجازه نداد که وقوع زمین لرزه‌ای دیگر موجب ناراحتی و نگرانی مردم شود.

رمضانی با بیان اینکه بیشترین منازل موریانه زده در بافت‌های فرسوده و حواشی شهرهای این استان قرار دارد، ادامه داد: بیشتر افرادی که در این منازل سکونت دارند از قشر محروم جامعه هستند بنابراین از توان مالی کافی برای ساخت مجدد منازل خود برخوردار نیستند به همین دلیل نیازمند اعطای تسهیلات کم بهره هستند.

وی اظهار کرد: در حقیقت دولت با اعطای این گونه تسهیلات، مردم را نیز در ساخت این منازل به مشارکت می گیرد و این امر سبب می شود تا از تخریب مجدد منازل تازه ساخت موریانه زده به هنگام بروز یک حادثه طبیعی همانند زلزله خودداری و از هزینه‌کرد تمام هزینه‌های ساخت یک منزل بعد از بروز حادثه جلوگیری شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه به نظر می‌رسد بیشتر منازل موریانه‌زده در شهر بجنورد واقع شده است، بیان کرد: معمولا در این منازل از چوب‌هایی استفاده شده است که در مقابل خورندگی از تحمل کمتری برخودار هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: