• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-1490-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

اجرای عملیات مبارزه با پوره سن غلات در سطح 1100 هکتار از اراضی کشاورزی بجنورد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد از اجرای عملیات مبارزه با پوره سن غلات در سطح 1100 هکتار از اراضی گندم و جو این شهرستان خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی بجنورد اسماعیل محمودآبادی افزود: عملیات ردیابی و مبارزه با سن غلات از اوایل فروردین ماه سال جاری با همکاری  34 کارشناس شبکه مراقبت در بخش دولتی و 15 کارشناس در بخش خصوصی در سطح بیش از 29000 هکتار از مزارع گندم وجو استان آغاز و از اوایل اردیبهشت ماه مبارزه شیمیایی  با سن مادر در سطح 4088 هکتار انجام شده است.

وی اظهار کرد: به دلیل شرایط اقلیمی سال جاری، پیش بینی می شود تراکم  پوره در مزارع نسبت به سال های گذشته بیشتر باشد.

محمودآبادی از کشاورزان خواست به توصیه های اعضای شبکه مراقبت که در سطوح پهنه های کشاورزی تا سطح دهستان ها و روستاهای شهرستان گسترده است توجه کنند و در صورت نیاز به  مبارزه، در اسرع وقت مزارع خود را سمپاشی کنند.

وی  گفت: پیش بینی می شود سطح مبارزه با پوره سن غلات در مزارع گندم وجو  5500 هکتار باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بجنورد  ابراز امیدواری کرد: کشاورزان استان با جدیت بیشتری نسبت به مبارزه با پوره سن غلات در مزارع اقدام کنند تا  مشکلی در کیفیت گندم تولیدی و فروش محصول خود به مراکز خرید پیش نیاید.

وی با بیان اینکه سن گندم در مرحله پورگی موجب خسارت کیفی در آرد تولیدی می شود، تصریح کرد: درصد سن زدگی قابل قبول برای خرید تضمینی گندم در سیلوها و مراکز خرید حداکثر دو درصد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: