• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-5814-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

رانش زمین و جابجایی روستاهای پسرکانلو و قره چای در خراسان‌شمالی

مدیرکل بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی خراسان‌شمالی گفت: به علت رانش زمین روستاهای پسرکانلو و قره چای جابجا می ‌‎‌ شوند.  

علی محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: روستای پسرکانلو از توابع شهرستان بجنورد و روستای قره‌چای از توابع مانه و سملقان به‌علت رانش زمین شرایط نگران کننده‌ای دارند.

وی با اشاره به وقوع زلزله 5.7 ریشتری ماه گذشته در استان، عنوان کرد: وقوع این زمین لرزه میزان خرابی در منازل مسکونی را در این دو روستا تشدید کرده است.

محمدی با بیان اینکه اقدامات لازم به منظور رفع مشکل در این دو روستا در دست مطالعه است، افزود: با توجه به وجود گزینه‌های مختلف اما به نظر می‌رسد بحث جابجایی روستا بیشتر مورد نظر است.

وی با بیان اینکه افزایش بارندگی، وجود خاک رسی و چاه‌های جذبی از عوامل تاثیرگذار در رانش زمین است، عنوان کرد: خاک این دو روستا به ویژه پسرکانلو مستعد رانش زمین است و این امر یکی از تهدیدهای مهم در ساخت و ساز به شمار می‌رود.

محمدی یادآورشد: با توجه به آسیب‌دیدگی واحدهای مسکونی در این دو روستا هرگونه ساخت و ساز و بازسازی مسکن منوط به انجام طرح‌های مطالعاتی است.

وی عنوان کرد: باید هرچه سریعتر نسبت به اتمام طرح‌های مطالعاتی و اتخاذ تصمیم‌های لازم مبنی بر جابجایی روستاهای پسرکانلو و قره چای اقدام شود تا عملیات احداث منازل آسیب دیده مردم براثر زلزله آغازشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: