• چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-3684-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خبر داد:

احتمال افزایش آبرسانی سیار تا 100 روستا در خراسان شمالی طی فصل تابستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی از احتمال افزایش اجرای عملیات آبرسانی سیار به روستاهای این استان در فصل گرما خبر داد.

روشن روان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه اگر طی روزهای آینده نیز شاهد کاهش نزولات اسمانی باشیم آبرسانی سیار به روستاها افزایش می یابد، گفت: طی چند سال اخیر آبرسانی سیار کاهش یافته و به کمتر از 50 روستا رسیده بود اما این احتمال وجود دارد که این تعداد در سال جاری تا 100 روستا افزایش یابد.

به گفته وی تعداد روستاهایی که به صورت سیار در سال 93 آبرسانی می شد 230 روستا بوده است.

روشن روان تصریح کرد: آبرسانی سیار به روستاها بستگی به شرایط جوی و آبدهی چاه ها دارد که هر چه قدر میزان ریزش نزولات آسمانی و آبدهی چاه ها بیشتر باشد ابرسانی سیار نیز کاهش می یابد.

وی با بیان اینکه این شرکت درصدد است تا روند آبرسانی پایدار را در روستاها ایجاد کند، توضیح داد: این امر از طریق ایجاد مجتمع های آبرسانی انجام می شود که از این طریق میزان برخورداری افراد از آب شرب نیز افزایش می یابد.

این مقام مسئول با اشاره به وقوع زلزله 5.7 ریشتری در تاریخ 23 اردیبهشت ماه سال جاری افزود: این زلزله موجب شد تا 25 میلیارد ریال خسارت به تاسیسات و شبکه های آب و فاضلاب روستایی استان وارد شود.

وی ادامه داد: بازسازی این شبکه ها به فعالیت بنیاد مسکن استان بستگی دارد چرا که این شرکت بعد از انجام فعالیت بازسازی و نوسازی که توسط بنیاد مسکن انجام می شود وارد عرصه خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: