• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-3785-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون رئیس جمهور در امور مجلس:

نرمش قهرمانانه برگرفته از سیره نبوی و علوی است/ برجام کشور را در مسیر صحیح قرار داد

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس با اشاره به صلح امام حسن(ع) و تعبیر نرمش قهرمانانه که مقام معظم رهبری برای این واقعه به کار برده اند، گفت: صلح امام حسن(ع) حاصل نرمش قهرمانانه و درواقع، تدبیری در راستای حفظ منافع امت بود و پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و برجام نیز از سنخ همین موضوع است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، حسینعلی امیری در آئین آغاز ساخت خوابگاه دخترانه خیرساز مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین تصریح کرد: نرمش قهرمانانه در واقع سیاستی برگرفته از این سیره نبوی و رفتار علوی است و این تدبیر آینده نگر، برای حفظ صلح و نیل به اهداف بزرگ مردم بود.

وی با تأکید بر لزوم درس گرفتن از رویدادهای تاریخی صدر اسلام و سیره انبیا و ائمه اطهار(س) خاطرنشان کرد: صلح امام حسن(ع) مصداق فتح مبین و از هر جهادی بالاتر بود.

وی ادامه داد: برجام که با مجوز رهبری معظم انقلاب برای مذاکرات پیش رفت، با مدیریت دکتر روحانی و تلاش تیم مذاکره کننده ما به ثمر نشست و در پی آن، تحریم های 12 ساله و قطعنامه های پیاپی علیه کشورمان برچیده شد.

وی ادامه داد: با برجام، ملت ما با حفظ عزت و سربلندی و دستیابی به حقوق هسته ای خود و به رسمیت شناخته شدن این حق از سوی جامعه جهانی، دوباره به بازارهای تجاری که قبل از آن در حال از دست رفتن بود، وارد شد و اکنون حضور معنادار شرکت های بزرگ دنیا و هیئت های تجاری از اقصی نقاط جهان را شاهد هستیم.

وی بازپس گیری بازارهای نفتی از دست رفته کشورمان، روند رو به رشد اقتصاد کشور، تورم تک رقمی، بهبود 10 پله ای ایران در شاخص های جهانی امید به زندگی، جهش 18 پله ای در آزادی اقتصادی و 32 پله ای در سهولت کسب و کار را از جمله نتایج برجام و دستاوردهای دولت تدبیر و امید برشمرد و تصریح کرد: اکنون می توان گفت که کشورمان در مسیر حرکتی صحیح قرار گرفته و آینده خوب و روشنی در انتظار ملت ایران است.

معاون رئیس جمهوری در امور مجلس هم چنین ضمن ابلاغ سلام گرم دکتر روحانی به مردم خطه خراسان شمالی به خصوص شهرستان اسفراین، از حضور همیشگی آنان در صحنه های مختلف انقلاب و نظام اسلامی به ویژه انتخابات اخیر قدردانی کرد.

امیری در پایان نیز با محکوم کردن اقدام کور تروریستی داعش در تهران، بر حفظ وحدت و انسجام داخلی در برابر توطئه های دشمنان تأکید کرد.

در پایان این مراسم، کلنگ ساخت خوابگاه دخترانه خیرساز مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به زمین زده شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: