• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 963-3486-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان‌شمالی:

نیاز بازار کار در سرفصل های دانشگاهی تدوین شود

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان‌شمالی گفت: باید نیاز بازار کار در سرفصل‌های دانشگاهی تدوین شود.

امین جودت در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: در حال حاضر ارتباط صنعت با دانشگاه ضعیف است، بنابراین باید از سوی دولت نیازهای بازار کار در سرفصل‌های دانشگاهی گنجانده شود.

وی ادامه داد: سپری کردن دوران تحصیل فقط به صورت تئوری سبب می‌شود تا دانشجو پس از اتمام تحصیل و ورود به بازارکار از توانایی لازم برخوردار نبوده و به نوعی سرخورده شود.

جودت با بیان اینکه بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی مهارت و تخصص لازم به منظور حضور در بازار کار را ندارند، افزود: نباید فقط در دانشگاه ها به دنبال این باشیم که محقق پرورش دهیم بلکه باید کارایی فرد را در ایجاد ارتباط با محیط بیرون و کار ارتقاء دهیم.

وی با تاکید براینکه باید در دانشگاه فردی تربیت کنیم که نیازهای بازار کار را در بخش تخصص و مهارت علمی دارا باشد، عنوان کرد: در صورت تحقق این مهم دیگر فرد فارغ التحصیل هنگام ورود به بازار کار سرگردان و سرخورده نخواهد شد.

جودت با اشاره به اینکه باید هر دانشگاه به رسالت خود عمل کند، افزود: وجود دانشگاه‌های متفاوت سبب موازی کاری می‌شود که به منظور جلوگیری از این مهم باید هر دانشگاه به انجام وظایف طبق اساس نامه خود بپردازد.  

وی با بیان اینکه اگر دانشگاه‌ها از شعار خارج شوند، عملا بازدهی آنان نیز ارتقاء خواهد یافت، گفت: باید محتوای آموزشی را براساس نیازسنجی محیط بیرون تدوین کرده و متناسب با آن به تدریس بپردازیم.

جودت با بیان اینکه باید از دانشگاه ها صرفا از صدور مدرک خودداری کنند، یادآورشد: ارتقاء مهارت دانشجو در کنار تحصیلات آکادمیک امری اجتناب ناپذیراست.

وی با بیان اینکه در مجموعه وزارت علوم هدف ارتقاء پیشرفت علمی و دانش در کشور است، گفت: با توجه به وجود مدیران توانمند در این وزارتخانه باید از مدیرانی با ایده های نو و جوان و پویا به منظور پیشبرد اهداف بهره برد.

وی با تاکید بر دسته بندی مدیران براساس تخصص و مهارت آنان در بخش های مختلف همانند امور اجرایی، ساخت، خاطرنشان کرد: اگر مدیری سال ها در قسمتی به فعالیت بپردازد ناخودآگاه دچار روزمرگی خواهد شد که می توان با یک تغییر به مجموعه پویایی بخشید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: