• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 963-4185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:

ترور نشانگر استیصال و درماندگی است

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه ترور در هر فرهنگ و مسلکی محکوم به شکست و نابودی است و کسانی دست به ترور می زنند که فاقد منطق و عقلانیت هستند، گفت: روی آوردن به خرد انسانی راهکار مقابله با ترور و تروریست است.

حجت الاسلام علی خادمی در گفت و گو با ایسنا، منطقه خراسان شمالی با بیان اینکه ترور نشان از استیصال و درماندگی گروهکی است که راه منطق را نمی دانند و با زبان عقلانیت نمی توانند صحبت کنند، اظهار کرد: در گذشته ترور با استفاده از سم انجام می شد و امروز برای حذف رقیب با سلاح گرم و یا استفاده از مصادیق ترور در طول تاریخ، اقدام به حذف و نسل کشی انسانیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه تروریست ها جان ملت های مظلوم و بی دفاع را نشانه می گیرند، اضافه کرد: این اقدامات در راستای زیاده خواهی سردمداران برخی حکومت ها جهت رسیدن به منافع دنیوی صورت می گیرد چرا که به سهم خود قانع نبوده و به حریم دیگران دست درازی می کنند و به ترور متوصل می شوند تا سهم بیشتری ببرند.

وی با بیان اینکه در منابع اسلامی تاکید شده است که برای رسیدن به حق، مجاز به استفاده از راه های غیر عقلانی و غیر انسانی نیستیم، یادآور شد: در دین اسلام حتی آبرو بردن از مومن برای زیاده خواهی و احقاق حق ممنوع است چه برسد به قتل و کشتار که مورد غضب خداوند سبحان است.

 مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی، با بیان اینکه امروز جریان های استکباری و تکفیری ریشه در آخور کشورهای استعمارگری دارد که مجوز قتل انسان های بی گناه را صادر می کنند، گفت: در حالی که معتقدیم هر شخص آزاده ای مختار انتخاب دین خود است و با بیان شهادتین به عنوان مسلمان زندگی می کند، آن ها می گویند همه مسلمین باید تابع قوانین ما باشند.

حجت الاسلام خادمی اضافه کرد: طبیعی است که دولت های مسلمان به فکر چاره اندیشی باشند و اجازه جولان دادن به این زورگویان را در سرزمین های اسلامی ندهند.

وی دین مبین اسلام را دین رحمت و مغرفت خواند و افزود: مسلمانان بیش از این اجازه ندهند که تروریست ها و جریان های تکفیری دنیا طلب، در سرزمین های اسلامی جولان دهند.

وی خاطرنشان کرد: امروز دین اسلام در جای جای جهان، جایگاه خود را در قلوب مومنین باز کرده و مستکبرین برای جلوگیری از این تعالی و رشد، زیر پرچم لا اله الا الله خونریزی می کنند در حالی که هیچ مسلک و دینی این وحشی گری را نمی پذیرد و همه ادیان این اقدامات کور را محکوم می کنند.

این مسئول راهکار مقابله با تروریست ها را راه انداختن جریانات فکری عنوان کرد و یادآور شد: امروز دشمنان اسلام در زیر پرچم لا اله الا الله به دنبال مسموم کردن افکار جهانیان در مورد دین مبین اسلام هستند و وظفه علما است که با روشنگری، برگزاری نشست های تخصصی و انتقاد از خوی حیوان صفت داعش، دنیا را مطلع سازند.

حجت الاسلام خادمی تاکید کرد: مردم دنیا باید بدانند اسلامی که تروریست های داعش به دنیا معرفی کرده اند اسلام واقعی نیست چرا که آن ها فقط از دین پوسته ای از اسلام را گرفته اند و به مغز و عمق آن پی نبرده اند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه سیره ناب محمدی را باید در آموزه های واقعی دین اسلام که آزار رساندن به مظلوم را مذموم می شمارد جستجو کرد، گفت:  در نامه امام علی(ع) به مالک اشتر به عنوان والی مصر، مشاهده می شود که حضرت فرمودند مردم دو دسته اند یک دسته مسلمان و با تو هم کیش و مسلک اند و گروه دوم به آیین تو نیستند اما در حوزه انسانیت با تو مساوی اند، پس مراعات آن ها شود.

حجت الاسلام خادمی افزود: در شیوه علوی و حکومت شیعی رافت اسلامی شامل تک تک افراد جامعه است و نگاه همسویی در خلقت و برابری، نگاه واقعی دین اسلام است و امروز تحریف دین اسلام به دست داعشیان محکوم است و همه جوامع اسلامی رفتار این جریان خشن را مذموم می دانند.

وی تصریح کرد: این گروهک تکفیری تروریستی در فرانسه، آلمان، انگلستان، لیبی، مصر، عراق، سوریه و چند روز گذشته در تهران اقدام به نسل کشی می کند و از نظر هر اعتقاد و مسلکی  کشتار مظلوم بی دفاع مذموم و ناپسند است و باید جلوی آن ها گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه اگر دل عقیده ای را نپذیرد به زور شمشیر و سلاح و کشتار نمی توان اعتقادی را اصلاح کرد، افزود: امروز در عراق بساط داعشی برچیده شده و به زودی در سوریه نیز با اتحاد ملت های مسلمان، شاهد نابودی این گروهگ تکفیری خواهیم بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: