• سه شنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

حضور سرمایه‌گذاران آلمانی در مناطق عشایری خراسان‌شمالی

سرمایه گذاران آلمانی در مناطق عشایری خراسان‌شمالی حضور یافتند.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل امور عشایری استان، گروهی از سرمایه گذاران آلمانی با حضور در منطقه عشایری هفت ریگ به بررسی پتانسیل‌های عشایری و سرمایه گذاری خارجی در این حوزه پرداختند.

محمد رضا قلی پور مدیرکل امور عشایر استان در دیدار با سرمایه گذاران آلمانی با اشاره به وجود پنج هزار خانوار عشایری در استان گفت: این جامعه با تولید سالانه هفت هزار و 500 تن گوشت قرمز،  2700متر مربع انواع صنایع دستی، بیش از 600 تن روغن، بیش از شش هزار و 600 تن شیر و بیش از 1190 تن پشم نقش عمده ای در چرخه اقتصادی دارند.

وی به پاک و ارگانیک بودن تولیدات عشایری استان بویژه گوشت قرمز اشاره کرد و افزود: با توجه به نیاز بازار امروز به محصولات پاک و غیر هورمونی، سرمایه گذاری در حوزه جامعه عشایری دارای سئد اوری قابل ملاحظه است.

قلی پور در جمع سرمایه گذاران آلمانی افزود: کشت و تولید گیاهان دارویی در مناطق عشایری نیز از دیگر ظرفیت‌های قابل توجه  جامعه عشایری برای سرمایه گذاران است که بدلیل بازار جهانی آن سودآوری بالایی دارد و دولت نیز در این بخش حامی سرمایه گذاران است.

در این بازدید که جمعی از مدیران ارشد استان نیز حضور داشتند ضمن آشنایی سرمایه گذاران آلمانی با قسمت‌های مختلف زندگی عشایری، عشایر منطقه هفت ریگ بجنورد با نان، کره، دوغ محلی بعنوان بخشی از سنت و غذاهای عشایر خراسان‌شمالی از مهمانان خارجی خود پذیرایی کردند.

گفتنی است روز گذشته یک هیات 12 نفره آلمانی بمنظور بررسی ظرفیت‌ها و انجام سرمایه گذاری با استقبال مسئولان وارد خراسان شمالی شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: