• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6784-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

احداث واحد صنعتی ادوات کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی بجنورد اولویت سرمایه گذاران آلمانی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان‌شمالی گفت : احداث واحد صنعتی ادوات کشاورزی در منطقه ویژه اقتصادی بجنورد از اولویت‌های سرمایه گذاران آلمانی در استان قرارگرفت .

به گزارش  ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان، سیاوش وحدت اظهارکرد : سرمایه گذاران آلمانی از موقیت مکانی منطقه ویژه اقتصادی بجنورد برای احداث واحد صنعتی با زمینه تولید ادوات کشاورزی بازدید کرده و این منطقه را برای احداث این واحد صنعتی مناسب دانستند .

وی ادامه داد : با توجه به تنوع محصولات کشاورزی در این استان باید ایجاد صنایع وابسته به کشاورزی از اولویت‌های این استان قرار گیرد .

وحدت افزود: صنایع تبدیلی و تکمیلی به دلیل اهمیتی كه در توسعه پایدار بخش كشاورزی و ایجاد اشتغال، كاهش ضایعات، افزایش ارزش افزوده و افزایش صادرات غیرنفتی دارند از جایگاه ویژهای برخوردار بوده و در واقع به عنوان حلقه تكمیل كننده زنجیره تولید و زنجیره ارزش محصول محسوب می شوند .

وی عنوان کرد: توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی یكی از محورها و زیرشاخه های دارای اولویت كشاورزی است، از طرف دیگر خراسان‌شمالی نیز شرایط مساعدی را برای توسعه و افزایش كمی و كیفی محصولات زراعی وباغی دارد كه این امر خود ضرورت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش كشاورزی را دوچندان می کند .

وی با اشاره به تکمیل امکانات زیربنایی در منطقه ویژه اقتصادی بجنورد، گفت: منطقه ویژه اقتصادی بجنورد با دارا بودن امکانات زیربنایی  اولیه و موقعیت مکانی مناسب ، قابل واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری داخلی و خارجی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: