• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-10614-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

تخلیه مدارس زلزله زده شهرستان بجنورد/ کمبود فضای فیزیکی برای سال تحصیلی جدید

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بجنورد از تخلیه مدارس زلزله زده در این منطقه خبرداد.

محمود اسدی در گفت و گو با خبرنگارایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، اظهارکرد: برخی از مدارس شهرستان بجنورد در زلزله اخیر دچار آسیب‌های جدی شده اند، که هم اکنون چهار باب از این مدارس به دلیل خطرآفرینی به طور کامل تخلیه شدند.

وی با بیان اینکه در مجموع 176 آموزشگاه در شهرستان بجنورد براثر زلزله به صورت جزئی و کلی دچار آسیب شده است، افزود: آسیب در 24 مدرسه جدی بوده و منتظر اظهار نظر کارشناسان سازمان نوسازی مدارس به منظور تخلیه و یا استفاده مقطعی از این فضاها هستیم.

اسدی یادآورشد: ساخت و ساز و مرمت این 24 آموزشگاه نیازمند 170 میلیارد ریال اعتبار بوده و تعمیرات جزئی مابقی مدارس نیز با تخصیص حدود 13 میلیارد ریال برطرف خواهدشد.

وی با بیان اینکه به دلیل خسارت ناشی از زلزله در مدارس فرسوده امکان برپایی کلاس های درس وجود ندارد در این راستا با کمبود فضای فیزیکی مواجه هستیم، گفت: طی سال تحصیلی جدید 80 درصد کلاس‌های مقطع ابتدایی ، 40 درصد متوسطه اول، و 15 درصد متوسطه دوم و فنی و حرفه ای به صورت دونوبته دایر می‌شود.

اسدی با بیان اینکه هیچ کلاس درسی در سطح مدارس به صورت سه نوبته برپا نخواهدشد، افزود: تلاش می کنیم تا از ظرفیت فضاهای فیزیکی موجود در ساماندهی کلاس های درس نهایت استفاده را کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: