• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6884-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استاندار:

هنوز اعتبارات جبران خسارت‌های زلزله 5.7 ریشتری خراسان شمالی از سوی دولت ابلاغ نشده است

معاون عمرانی استانداری خراسان‌شمالی با اشاره به بروز زلزله 5.7 ریشتری در 23 اردیبهشت ماه سال جاری گفت: هنوز اعتبارات مربوط برای جبران خسارت‌های زلزله 5.7 ریشتری از سوی دولت مصوب و ابلاغ نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، محمدحسین علی‌نیا در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بر اثر وقوع این زمین لرزه باید دو هزار و 429 واحد روستایی تخریب و دو هزار و 80 واحد نیز تعمیر شوند، افزود: علاوه بر آن دو هزار و 500 واحد شهری نیز باید تخریب و هفت هزار و 500 واحد نیز تعمیر شوند.

وی با اشاره به اینکه بر اثر این زلزله 77 روستا آسیب دیدند، ادامه داد: در حال حاضر 13 اکیپ در حال آوار برداری هستند که تا تاریخ 24 خرداد ماه آوار برداری 475 واحد به پایان رسیده و  این امر طی یکی دو هفته اینده به اتمام می‌رسد.

علی نیا در ارتباط به پرداخت وام مسکن به افراد آسیب دیده بر اثر زلزله اظهار کرد: تاکنون یک هزار و 150 پرونده برای اعطای این وام تشکیل شده که 680 مورد از این تعداد به بانک معرفی شده و 77 مورد نیز به مرحله انعقاد قرارداد رسیده است که افراد می‌توانند وام مورد نیاز را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: هنوز اعتبارات مربوط برای جبران خسارت های زلزله 5.7 ریشتری از سوی دولت مصوب و ابلاغ نشده است و این تسهیلات از محل اعتبارات بنیاد مسکن تامین می‌شود.

به گفته این مقام مسئول 115 واحد مسکونی به مرحله پی کنی، هشت واحد به مرحله فنداسیون، سه واحد به مرحله ساخت اسکلت و یک واحد نیز به مرحله ساخت سقف رسیده است.

وی تاکید کرد: البته باید اجرای رسیدگی به امور سرعت یابد چراکه بیشتر از چهار ماه به فرارسیدن فصل سرما زمان باقی نمانده است و باید امر ساخت و ساز سرعت یابد.

معاون عمرانی استانداری خراسان‌شمالی با بیان اینکه 78 واحد اداری نیز بر اثر این زمین لرزه آسیب جزئی و یا جدی دیده اند، گفت: تاکنون فقط به یک دستگاه اداری ابلاغ شده که از ساختمان مستقر جابجا شوند.

وی در ارتباط با بیمه مسکن روستایی نیز توضیح داد: 105 هزار واحد مسکونی روستایی در این استان بیمه شده اند که تاکنون بیمه ایران از دو هزار و 180 واحد آسیب دیده بر اثر زلزله در 21 روستا بازدید کرده و 25 واحد نیز به مرحله انعقاد قرار داد رسیده و برای پرداخت خسارت معرفی شده است.

علی نیا ادامه داد: 18 هزار و 800 واحد روستایی تحت پوشش بیمه توسط کمیته امداد قرار گرفته که امر احصاء خسارت‌ها انجام شده و بیمه در حال پرداخت کردن خسارت‌هاست.

به گفته وی 4600 واحد نیز توسط بنیاد مسکن نیز تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: