• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-6984-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

تولید پیله ابریشم در خراسان‌شمالی به بیش از 100 تن رسید

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان‌شمالی گفت: میزان تولید پیله ابریشم در این استان به بیش از 100 تن رسید.

علی مبارکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، افزود: میزان تولید پیله ابریشم در سال گذشته 89 تن بوده است.

وی با اشاره به اینکه میزان جعبه‌های تخم نوغان توزیع شده در میان نوغانداران این استان در سال جاری دو هزار و 600 جعبه بوده است، ادامه داد: این تعداد در سال گذشته دو هزار و 196 جعبه بوده است.

مبارکی اظهار کرد: امسال از میان جعبه‌های تخم ابریشم توزیع شده در میان متقاضیان دو هزار و 100 جعبه خارجی بوده است که میانگین تولید آن‌ها بیش از میانگین تولید جعبه‌های داخلی است.

وی با بیان اینکه خرید پیله‌های ابریشم در سال جاری به صورت توافقی انجام می‌شود، تصریح کرد: میزان خرید هر کیلوگرم پیله ابریشم در سال جاری به کیلویی حدود 270 هزار ریال رسید این درحالیست این میزان در سال گذشته 230 هزار ریال بوده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: برای رونق امر نوغانداری در این استان توسعه توتستان‌ها انجام شد و از سوی دیگر ساختمانی به مساحت 653 متر مربع به منظور انجام عملیاتی همچون تفریق، پیله خشک کنی، ابریشم کشی و تبدیل آن به نخ ابریشم در شهرستان راز و جرگلان احداث شد.

به گفته وی نخ ابریشم تولید شده در این شهرستان برای تولید فرش‌های ابریشم مورد استفاده قرار می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: