• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7484-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور عشایر استان خبر داد:

اسکان خودجوش 1200 خانوار عشایری خراسان‌شمالی در کانون‌های هدایت شده اسکان

مدیر کل امور عشایری خراسان‌شمالی گفت: تاکنون 1200 خانوار عشایری به صورت خودجوش در کانون‌های هدایت شده اسکان، اسکان یافته اند.

محمدرضا قلی پور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، با اشاره به اینکه دو نوع اسکان برای جمعیت عشایری وجود دارد، افزود: یکی از آن‌ها اسکان خودجوش است که با توجه به موقعیت مکانی و منطقه خانوار عشایر استقرار می‌یابند و معمولا مکان استقرار آن‌ها نیز در روستاهاست.

وی به کانون‌های هدایت شده جمعیت عشایری نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این نوع از اسکان باید زیرساخت‍‌ها فراهم شود تا این افراد به صورت خودجوش مستقر شوند.

قلی پور با بیان اینکه چهار سایت اسکان هدایت شده عشایری در این استان وجود دارد، اظهار کرد: یکی از این کانون‌ها، کانون میاندشت اسفراین است که یک بند خاکی به ظرفیت 11 میلیون متر مکعب نیز در این منطقه در حال ساخت است که قرار بر این است تا 120 خانوار عشایری در این منطقه مستقر شوند.

وی کانون هدایت شده دوین شیروان را یکی دیگر از این کانون‌ها بیان کرد و گفت: قرار بر این است تا در این کانون 100 خانوار مستقر شوند.

این مقام مسئول افزود: کانون هدایت شده قلعه چه در شیروان از دیگر کانون‌هایی است که در شهرستان شیروان واقع است و بعد از تکمیل 50 خانوار عشایری به صورت خودجوش می‍‌توانند در آن مستقر شوند.

وی ادامه داد: قرار بر این است تا برای این کانون یک استخر ذخیره اب با ظرفیت 400 متر مکعب ایجاد شود که آب مورد نیاز آن از بند انحرافی سد بارزو تامین می‌شود.

مدیر کل امور عشایری خراسان‌شمالی سایت اسکان جیران سو در شهرستان مانه و سملقان را از دیگر کانون‌ها بیان کرد و توضیح داد: انجام مطالعات این سایت به پایان رسیده است و قرار بر این است تا در این منطقه دو بند خاکی هر یک با ظرفیت دو میلیون متر مکعب احداث شود.

به گفته وی تامین اعتبار مهمترین مشکل برای تکمیل این پروژه‌هاست.

قلی پور تصریح کرد: برای کانون میاندشت به 100 میلیارد ریال اعتبار، جیران سو 120 میلیارد ریال اعتبار و قلعه چه 50 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: