• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11114-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

جمع آوری زکات و فطره در خراسان‌شمالی ساماندهی شود/ خلاءهای اقتصادی جامعه با پرداخت زکات حل می‌شود

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی گفت: باید جمع آوری زکات و فطره در سطح استان ساماندهی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در شورای زکات استان اظهارکرد: مشکل عمده در بحث زکات و فطره جمع آوری آن از سوی حسینیه، صندوق و موسسات خیریه بوده که باید این مهم براساس نظم معینی و با حساب و کتاب انجام شود.

وی با تاکید بر وجود انسجام و هماهنگی در جمع آوری زکات و فطره، ادامه داد: در استان زکات و فطریه جمع آوری شده از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و دفتر امام جمعه در بین فقرا توزیع خواهدشد.

یعقوبی با بیان اینکه باید تدبیری اندیشیده شود تا فطریه به سرعت به دست نیازمندان برسد، افزود: میزان فطره سال جاری پس از بررسی قیمت گندم در بازار تعیین شده و متعاقبا به عموم مردم اطلاع رسانی می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی ها در پرداخت فطره و زکات شانه خالی می کنند در حالی که وضع مالی مناسبی دارند، یادآورشد: با توجه به اهمیت زکات خداوند در آیات قرآن چندین بار به این مهم اشاره کرده است تا مسلمانان نسبت به پرداخت آن اهتمام داشته باشند.

یعقوبی با ذکر اینکه پرداخت زکات می‌تواند خلاء‌های اقتصادی و دینی را پر کند، افزود: پرداخت زکات از نشانه های دین داری است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری خراسان‌شمالی نیز در این جلسه اظهارکرد: در جمع آوری زکات و فطره پنج موسسه خیریه امید زندگی، آبشارعاطفه ها،انجمن ام. اس، انجمن خیریه سلامت همیاران دیابت و بیماران سرطانی متقاضی هستند.

فریبا باقری باغان با بیان اینکه متاسفانه خراسان‌شمالی در کمربند سرطان سبز قرار دارد،افزود: فقط طی هفته گذشته 19 نفر به تعداد بیماران سرطانی استان افزوده شده است.

وی عنوان کرد: افزایش یک بیمار سرطانی هزینه 100 میلیون ریالی را به موسسات خیریه سرطانی تحمیل می‌کند، بنابراین انتظار داریم موسسات خیریه در جمع آوری زکات و فطریه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: