• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11214-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

پیش بینی افزایش میزان زکات در خراسان‌شمالی

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌شمالی از پیش بینی افزایش زکات در سطح استان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، عباس اهرابی در شورای زکات استان اظهارکرد: طی سال گذشته هفت میلیون و 130 هزار ریال فطره و 97 میلیارد ریال زکات درر سطح استان جمع آوری شده است که پیش بینی می شود طی سال جاری میزان  جمع آوری فطره افزایش یابد.

وی ادامه داد: زکات و فطره از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و دفتر امام جمعه به صورت مشترک جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع می‌شود.

اهرابی با تاکید برساماندهی جمع آوری زکات و فطره در استان، یادآورشد: باید جمع آوری و هزینه کرد زکات در استان با محوریت شورای زکات انجام شود.

اهرابی با بیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان 60 هزار پرس غذای گرم بین محرومان و افراد بی بضاعت استان توزیع شده است، افزود: برای توزیع این میزان غذای گرم حدود سه میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به توزیع 100 هزار کیسه همیان مولا در نیمه نخست ماه مبارک رمضان در بین مددجویان و نیازمندان، گفت: آستان قدس رضوی و مراکز نیکوکاری نیز 40 هزار پرس غذای گرم بین مستمندان در استان توزیع کردند.

اهرابی با اشاره به مشارکت 16 هزار حامی در استان، افزود: باید طی سال جاری حدود دو هزار و 200 حامی در استان جذب می شد که طی 48 ساعت گذشته دو هزار و 826 حامی جذب شده است.

وی عنوان کرد: امیدواریم طی سال جاری جذب حامی در استان به پنج هزار نفر افزایش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: