• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7784-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

خوشه پوشاک، ظرفیتی برای ایجاد اشتغال پایدار و کم هزینه در خراسان‌شمالی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌شمالی گفت: خوشه پوشاک، ظرفیتی برای ایجاد اشتغال پایدار و کم هزینه در استان است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، حسن نوری در جلسه تشکیل خوشه پوشاک استان اظهار کرد: ارائه تسهیلات مورد نیاز و بازاریابی برای فروش محصولات از الزامات فعالیت موفق در این حوزه است که نیازمند هم افزایی میان تولید کنندگان و اقدام جمعی آن‌ها برای تولید است.

وی افزود: تشکیل تعاونی تأمین نیاز یکی از بهترین روش‌ها برای هم افزایی بین تولیدکنندگان است به طوری که نه تنها سبب اقدام جمعی آن‌ها می‌شود بلکه قدرت چانه زنی آن‌ها را بالا برده و به دلیل تشکیل سرمایه جمعی قدرت آن‌ها را برای رقابت با تولیدکنندگان بزرگتر و خارج استانی افزایش می‌دهد.

نوری تنوع در کیفیت، مد و قیمت را برای توجه به سلایق اقشار مختلف مردم مهم دانست، گفت: خراسان‌شمالی باید به پشتوانه تولیدکنندگانی که در زمینه پوشاک دارد پایلوت پوشاک کشور شود.

وی افزود: استمرار در کار باید شکل گیرد و گفتمان پوشاک در استان راه بیفتد، بدین منظور اگر تولیدکنندگان کار را کمی علمی جلو ببرند در رسیدن به اهداف موفق‌تر خواهیم بود.

نوری با اشاره به طرح کارورزی، ادامه داد: کارفرمایان متقاضی می‌توانند با بهره مندی از مزایای این طرح، تا شش ماه بدون پرداخت هزینه، از ظرفیت کارورزان استفاده کنند.

وی با بیان اینکه کارورزان طی دوره کارورزی یک سوم حداقل حقوق مصوب سال را هرماه از سوی دولت دریافت می‌کنند، گفت: کارفرما نیز می‌تواند در صورت تمایل پس از اتمام دوره کارورزی مبادرت به عقد قرارداد ورزد که در این صورت دولت نیز به مدت دو سال تمام حق بیمه کارفرما را پرداخت می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: