• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-11614-5
  • خبرنگار : 0584006
  • منبع خبر : ----

پیش بینی جمع آوری بیش از 80 میلیارد ریال زکات در خراسان‌شمالی

 مدیر کل کمیته امداد خراسان‌شمالی گفت: پیش بینی می شود طی سال جاری بیش از 80 میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، به نقل ازروابط عمومی کمیته امداد استان،عباس اهرابی با بیان اینکه طی سال گذشته 96 میلیارد ریال زکات توسط  کشاورزان و دامداران استان پرداخت شده است، گفت: پرداخت زکات طی سال گذشته نسبت به سال قبل ازآن ۲۲ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه امسال پیش بینی می‌شود بیش از 80 میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شود،افزود: امیدواریم امسال جمع آوری زکات نسبت به سال گذشته رشد بیشتری داشته باشد تا محرومان بیشتری از این منابع بهره مند شوند.

اهرابی عنوان کرد: کمیته امداد خراسان شمالی از دو سال گذشته سعی دارد همه مبالغ پرداختی حاصل از جمع آوری زکات را برای رفاه محرومان اختصاص  دهد .

وی بیان کرد: با توجه به اینکه از ابتدای خرداد ماه کار اصلی  جمع آوری زکات از بین کشاورزان و دامداران آغاز می شود، هم اکنون بحث تبلیغ در بین روستاییان آغازشده است.

اهرابی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه های کمیته امداد استان، علاوه بر جمع آوری زکات واجب بین کشاورزان،  تبلیغ و جمع آوری زکات مستحبی از بین روستائیان است که  تحت عنوان «شجره طیبه» انجام می شود.

وی بابیان اینکه طرح شجره طیبه از سال ۹۳ در استان اجراشده است، عنوان کرد: در این طرح مبلغان، باغداران را تشویق به پرداخت زکات می کنند که توفیقات خوبی از این طرح حاصل شده است.

اهرابی با تأکید بر اینکه پرداخت زکات جزء احکام اولیه اسلام است و باید توجه بیشتری به آن شود، گفت: کمیته امداد از طریق دبیرخانه شورای زکات، این واجب الهی را جمع آوری و در بین نیازمندان توزیع می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: