• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-8084-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

رئیس هیات مدیره مجتمع پتروشیمی خراسان:

چین با ساخت خطوط تولید GTPP بازار این محصول را با مشکل مواجه می‌کند/
طرح GTPP در مجتمع خراسان باید مورد بازنگری قرار گیرد

رئیس هیات مدیره مجتمع خراسان گفت: چین با ساخت خطوط تولید GTPP بازار این محصول را با مشکل مواجه می‌کند.

دکتر علی محقر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، در پاسخ به این سوال که سرنوشت پروژه GTPP در این مجتمع به کجا رسید؟ افزود: قرار بر این شده است در حال حاضر پروژه ساخت اوره آمونیاک دو در این مجتمع اجرایی شود.

وی ادامه داد: طی چند روز آینده مطالعات خارجی این طرح به پایان می‌رسد و بر اساس آن صاحبان سهام تصمیم می‌گیرند که اجرا شود.

محقر اظهار کرد: هزینه اجرای این طرح 500 تا 550 میلیون دلار است که فاینانسور اعلام آمادگی کرده تا 80 درصد از هزینه لازم را تامین کند و 20 درصد باقی مانده نیز از طریق سهام داران تهیه می‌شود.

به گفته وی برای تامین آب مورد نیاز این پروژه نیز مشکلی وجود نخواهد داشت.

این مقام مسئول توضیح داد: در حال حاضر خط تولید اوره امونیاک در این مجتمع 500 هزار تن است که با اجرای این طرح به 660 هزار تن خواهد رسید.

وی تصریح کرد: هم اکنون کشور چین در حال راه اندازی خطوط تولید GTPP بسیاری است و از سوی دیگر بسیاری از خطوط اوره آمونیاک خود را نیز در حال تعطیل کردن است که این امر بازار GTPP را پیچیده کرده است و در آینده در صورتی که طرح GTPP در این مجتمع اجرایی شود بازار آن با مشکل مواجه خواهد شد.

رئیس هیات مدیره مجتمع خراسان تاکید کرد: در حال حاضر بازار اوره آمونیاک برای این مجتمع مناسب است و باید به سوی تولید این محصول گام برداشت.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین باید مطالعه طرح GTPP در مجتمع خراسان مورد بازنگری قرار گیرد.

محقر گفت: طی چند سال گذشته بنده اظهار کردم که بقای این مجتمع به تولید اوره بستگی دارد اما تعدادی از همکاران پیشنهاد طرح GTPP را ارائه دادند اما در حال حاضر به این نتیجه رسیدند که اوره تضمین کننده عمر این مجتمع است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: