• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 963-2690-5
  • خبرنگار : 0584004
  • منبع خبر : ----

/گزارش/

میدان وعده‌های بجنورد هنوز بدون سرنوشت

میدان امام رضا(ع) بجنورد در پاییز سال 93 به دلیل رفع نقص هندسی تخریب شد و قرار بر این شد تا علاوه بر اینکه اصلاح هندسی در آن صورت گیرد یک المان که نمایانگر شهر بجنورد نیز است در آنجا نصب شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان‌شمالی، طی آن زمان بنا به گفته مسئولان شهرداری قرار بر این شد تا این پروژه طی چند ماه ساخته و به اتمام برسد اما تنها اقدامی که تاکنون در این میدان انجام شده اصلاح هندسی میدان بوده و در داخل خود میدان جزء خاک بعد از گذشت سه سال هیچ چیزی به چشم نمی‌خورد، به همین علت این میدان با نام میدان وعده‌ها از سوی مردم معروف شده است.

قرار بر این بود تا در این میدان، المان هشت دروازه اجرایی شود که به صورت دروازه و به ارتفاع 19 متر بود که این المان یک طرح انتزاعی که دربرگیرنده حرکت به سوی حرم مطهر امام رضا(ع) و تناسب با نام این میدان که امام رضا(ع) بوده، طراحی شد که برای ساخت آن حدود 750 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود.

اما بعد از گذشت مدتی موضوع اینکه منقاصه این طرح به درستی انجام نشده بود مطرح و آن مناقصه با تایید اعضای شورای اسلامی شهر باطل و قرار بر این شد تا دوباره برگزار شود.

سپس موضوع هزینه ساخت آن مطرح شد و گفته شد که این طرح به هزینه بالایی نیاز دارد بنابراین قرار بر این شد تا در اجرای همان طرح یک سری بازنگری‌هایی انجام شود تا همان المان با هزینه کمتری ساخته شود.

اما در حال حاضر خبرهای ضد و نقیضی از سوی مسئولان ذی ربط در خصوص همین المان یک یک المان دیگر، اجرای فضای سبز تا زمان آماده شدن المان و عدم اجرای فضای سبز به گوش می‌رسد.

تصمیم بر این گرفته شد تا طرح المان میدان وعده‌ها تغییر یابد

سید حسین نقیب رئیس عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در پایان سال گذشته در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه قرار بر این بود تا در میدان امام رضا(ع) المانی نصب شود که گویای استان خراسان‌شمالی و شهر بجنورد باشد، گفت: اما هزینه‍‌های المان در نظر گرفته شده بسیار بالا بود و تصمیم بر این گرفته شد تا طرح این المان تغییر یابد.

وی افزود: در حال حاضر مقرر شده است تا المان دیگری با هزینه کمتری طراحی شود.

نقیب ادامه داد: هزینه طراحی و ساخت این المان نیز در بودجه سال 96 در نظر گرفته خواهد شد.

وی اظهار کرد: از آنجاییکه این میدان در قسمت ورودی شهر در بخش محور بجنورد به باباامان واقع شده است در حال حاضر فضای سبز و گل کاری آن انجام خواهد شد و المان بعد از طراحی و ساخت نصب خواهد شد.

برای ساخت میدان وعده‍ها در سال جاری یک میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود

سید حسین نقیب رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد طی امروز نیز در گفت و گو با ایسنا گفت: ساخت المان میدان امام رضا(ع) روز شنبه هفته جاری دوباره در صحن علنی شورا مطرح شد تا همین المان اجرایی شود، اما به علت مخالفت اعضای شورا رد شد.

وی در پاسخ به این سوال که اجرای این طرح در سال گذشته در شورا رد شده بود و چطور اجرای همین المان دوباره در صحن علنی شورا مطرح شد؟ اظهار کرد: برای اجرای این پروژه مبلغ یک میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود اما با مخالفت اعضاء مواجه شد.

نقیب تصریح کرد: حال باید به دنبال یک طرح برای اجرا در این میدان باشیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه قرار بر این شده بود تا فضای سبز در این میدان اجرایی شود تا المان مورد نظر ساخته شود اما چرا چنین اقدامی انجام نشد؟ توضیح داد: با اجرا و نصب المان در میدان به علت تردد ماشین الات فضای سبز از بین می رود به همین دلیل چیزی در این محل کاشته نشد.

مسافران هنگام خروج از شهر بجنورد با صحنه نازیبای میدان امام رضا(ع) مواجه می‌شوند

محمد سویدانلویی مدیر کل میراث فرهنگی خراسان‌شمالی نیز در ادامه در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه سفرهای تابستانی از چند روز آینده آغاز می‌شود، تاکید کرد: باید هر چه سریع تر تدابیر لازم برای ساماندهی این میدان انجام شود.

وی تصریح کرد: میدان امام رضا(ع) در مسیر جاده اصلی بجنورد به مشهد قرار دارد که سالانه میلیون‌ها مسافر از این مکان تردد می‌کنند و با صحنه نازیبای این میدان مواجه می‍شوند.

سویدانلویی با تاکید بر اینکه زیباسازی منظر شهری یکی از جنبه‍های جذب گردشگر و مسافران است، توضیح داد: در کنار این میدان شهربازی و پارک محل استقرار مسافران قرار دارد که ساخت و نصب المانی مناسب در ماندگاری مسافران تاثیرگذار خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: